Rekord

Neuvěřitelná jízda. Range Rover si dojel pro rekord na dvou kolech

Neuvěřitelná jízda. Range Rover si dojel pro rekord na dvou kolech
Zdroj: YouTube

Jak daleko se dá dojet po dvou kolech? A jak rychle? Odpověď nabízí zkušený kaskadér Terry Grant v Range Roveru Sport SVR. Během tradičního Festivalu rychlosti v anglickém Goodwoodu překonal vlastní světový rekord.

V téhle disciplíně jde o to urazit po dvou kolech co nejrychleji celou míli, to znamená 1,6 kilometru a necelých 10 metrů navrch. Nejezdí se na rovince, ale pěkně v úzkých zatáčkách i do mírného kopce. Terry Grant, který je známý svými ztřeštěnými kousky v autech, vytvořil rekord v Goodwoodu už v roce 2011. To míli projel na dvou kolech malého Nissanu Juke za 2 minuty a 55 vteřin. Na oslavu 70. výročí značky Land Rover si tentokrát vybral poněkud větší auto.

Související obsah

A potřeboval dva pokusy. V tom prvním totiž skoro na konci trasy nezvládl průjezd kolem zídky a oranžový Range Rover zapíchl do slaměné bariéry (na konci následujícího videa).

Při dalším pokusu bylo vidět, jak se za volantem pekelně soustředí, aby víc než dvoutunové SUV udržel na boku. Každá chybka mohla jízdu zase zhatit, ale nakonec Grantovi všechno vyšlo a dostal se až do cíle v novém rekordu 2 minuty a 24,5 vteřiny. Na konci videa je slyšet, jak na oslavu vytáčí motor jako šílený.

Do Guinnessovy knihy se tak tento bláznivý kaskadér zapsal už 23. rekordem. Například zvládl udělat nejvíc takzvaných donutů (otočky o 360 stupňů ve smyku) během 100 vteřin, projet v nejrychlejším čase celou míli zpátečkou nebo nacpat auto na dvou kolech do nejužší mezery.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události