Volkswagen

Volkswagen vytáhl další zbraň. Chce útočit “kapesním“ modelem

Volkswagen vytáhl další zbraň. Chce útočit “kapesním“ modelem
Zdroj: Volkswagen

Další SUV je tu. Tentokrát v malém městském balení. Volkswagen ukázal, jak bude vypadat nový model T-Cross. Jde v podstatě o “přifouknuté“ Polo a zároveň kompaktnějšího sourozence úspěšného T-Rocu. Oficiální premiéra ho čeká na podzim.

Tahle podoba už je hodně blízká sériové výrobě. T-Cross má rozšířit nabídku VW v kategorii SUV o praktický a atraktivní vstupní model. “Má kompaktní rozměry a důmyslnou konstrukci. Je kompatibilní s velkoměstem a připravený na malá i velká dobrodružství v městské džungli i za jejími hranicemi,“ představuje nový model německá automobilka.

Automobilka počítá s tím, že se prodeje v segmentu kompaktních SUV v příštích 10ti letech ještě přibližně zdvojnásobí, a chce být připravena.

Související obsah

Nejkompaktnější SUV značky Volkswagen měří na délku 4107 mm a na výšku 1558 mm. Je tak větší než Polo, ale sdílí s ním technickou platformu a automobilka je tak řadí do stejného segmentu, o třídu níž než Golf a T-Roc. Na stejné platformě má mimochodem stát i nová generace fabie.

Na evropském trhu tak budou esúvéčka se znakem VW už v pěti formátech: T-Cross doplní modely T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg. A to není z dalek a vše…

Volkswagen zahájil tvrdou globální ofenzívu v populární kategorii v roce 2016 s Tiguanem. V USA navíc nabízí sedmimístný Atlas a v Číně jeho východní mutaci Teramont.

Volkswagen of America představil letos v New Yorku další studii na základě modelu Atlas: Cross Sport (pětimístný vůz blízký sériové výrobě). Ve stejném měsíci oslavil v Číně světovou premiéru nový vlajkový Touareg. A doplnily ho další dvě budoucí SUV pro Čínu: Powerful Family SUV (studie univerzálního automobilu, koncipovaného pro rodiny) a Advanced Midsize SUV (varianta studie Atlas Cross Sport).

V roce 2020 bude na trh uveden model I.D. Crozz, první výhradně elektrické SUV.

To znamená během čtyř let hned tucet nových SUV se značkou VW! Automobilka tím pádem bude mít jednu z nejširších nabídek a pokryje všechny segmenty od malých po velká esúvéčka.

Nový T-Cross má přesvědčit zákazníky “mužným designem“. Tomu dominují hlavně maska chladiče, orámované mlhovky a zvýrazněné podběhy. Vzadu Volkswagen použil svůj nový stylistický prvek: pás odrazových skel v černém rámečku napříč celou zádí.

Důraz byl kladen na výbavu asistenčními systémy, moderní technologie a konektivitu. T-Cross dostane do základu třeba systém pro detekci překážek před vozem a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu. S dalšími prvky půjde o jedno z nejbezpečnějších aut ve své třídě.

Související obsah

Vůz bude v nabídce výhradně s pohonem předních kol. Volkswagen slibuje nejvyšší možnou variabilitu a míru individualizace. Na výběr je dvanáct barev exteriéru, na přání také s dvoubarevným lakováním karoserie. I obložení přístrojové desky je dvoubarevné.

Pod kapotou můžou být čtyři přeplňované motory. Zážehové TSI jsou vybaveny filtrem pevných částic a dodávají se ve třech výkonových stupních: 70 kW/95 k, 85 kW/115 k a 110 kW/150 k. Vznětový motor TDI poskytuje nejvyšší výkon 70 kW/95 k.

Modulární platforma MQB umožňuje posunout přední nápravu co nejvíce dopředu a prodloužit rozvor. Tím se zvětšuje vnitřní prostor pro cestující i zavazadla. Sériově dodávaná zadní sedadla jsou podélně nastavitelná, což umožňuje zvětšit prostor pro nohy, nebo pro zavazadla (385 až 455 litrů).

Model T-Cross bude Volkswagen vyrábět ve španělské fabrice Navarra, kde se od roku 1984 vyrábí Polo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volkswagen

Důležité Události