Land Rover

Auto pro psy: Rover má skvělou výbavu pro čtyřnohé pasažéry

Auto pro psy: Rover má skvělou výbavu pro čtyřnohé pasažéry
Zdroj: Land Rover

Mazlíčka má každá druhá česká domácnost. Psů žije v Česku přes dva miliony, což z nás v přepočtu na počet obyvatel dělá pejskaře Evropy. Nová výbava, kterou začal pro své vozy nabízet Land Rover, by tak u nás mohla mít slušný úspěch.

Je to výbava určená pro hýčkání mazlíčků na cestách. Psí balíček obsahuje misky odolné proti rozlití, mobilní boudu, prošívanou vložku zabraňující ušpinění kufru nebo dokonce spršku na oplachování tlapek, aby vám miláček neušpinil SUV za 1,5 milionu…

Britská značka uvedla, že téměř polovina majitelů Land Roverů a Range Roverů vlastní kromě auta i psa. Proto přišla s novými balíčky. Do propagačního klipu vtipně obsadila psí duo pojmenované (alespoň umělecky) Landy a Rover.

Za výbavu je ale samozřejmě třeba zaplatit, a to ne zrovna málo. Land Rover nabízí v Británii základní balíček za 360 liber, to znamená víc než 10 tisíc korun. Za to dostanete rozkládací box, speciální misky s lemem proti vylití a protiskluzovým dnem a podložku.

Související obsah

Vyšší psí výbava zahrnuje navíc zaklápěcí prošívanou vložku do zavazadlového prostoru a mříž za zadní sedadla. Stojí 482 liber, tedy skoro 14 tisíc Kč.

Za plnou palbu i s mobilní sprchou a skládací nástupní rampou už chce Land Rover skoro 900 liber, přes 25 tisíc korun. Přenosná sprcha pojme až 6,5 litrů vody, což vystačí až na 5 minut oplachování v závislosti na zvoleném režimu. Dá se používat i k oplachování zablácených kol.

Skládací rampa má usnadnit nastupování do kufru menším rasám nebo starším či nemocným psům. Unese až 85 kilo.

Boudička do kufru má hliníkovou kostru a poskytuje psům dostatek bezpečí za jízdy. Přilnavá ochranná vložka je zase určena k ochraně podlahy, zadních sedadel a bočního čalounění.

No, kdo by takový luxus svému čtyřnohému spolujezdci nedopřál, že…

Když na jaře britská společnost WhatCar hledala auta nejvhodnější pro převážení psů, nejlépe se umístilo SUV Mazda CX-5. Land Rover Discovery skončil mezi poraženými finalisty, ale s novou výbavou se z něj stává favorit příštích ročníků.

Mezi šest finalistů se mimochodem prosadily také škodovky Octavia i Superb a kromě nich ještě Mercedes-Benz E220d a Suzuki Vitara.

Hodnotila se velikost kufru a jeho přístupnost při nastupování čtyřnohých mazlíčků, proudění vzduchu v zavazadlovém prostoru a taky odolnost čalounění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události