Land Rover

Nové hračky: Policisté vyrazí do terénu v defenderech za 65 milionů

Nové hračky: Policisté vyrazí do terénu v defenderech za 65 milionů
Zdroj: Autosalon Dajbych

Policisté dostanou 30 nových Land Roverů Defender 110 upravených a vybavených potřebným příslušenstvím. Dodá jim je během dvou let společnost Dajbych, která se specializuje na úpravy terénních vozů. Postavila nový prototyp vozu určený právě policejním a armádním jednotkám, podívejte se na speciální úpravu.

Policisté mají postupně získat 30 vozů Land Rover Defender za 65,4 milionu korun. Jde o speciálně upravený a vybavený nový Defender 110, který je určený pro bezpečnostní složky. Firma Dajbych představila prototyp, který se téměř shoduje se vozy, které dostane policie. "Při jeho stavbě byl kladen důraz na jednoduchost, praktické využití a terénní vlastnosti. Jde vlastně o specifikaci se vším důležitým, která je výchozím základem a konečný uživatel jej může doplnit pro své specifické potřeby," upřesnila firma.

Související obsah

Nový Defender má výjimečné offroad schopnosti díky velkým nájezdovým úhlům (37,5° / 28° / 40°), světlé výšce až 291 mm, brodivosti 90 cm, redukční převodovce a uzávěrkám mezinápravového a zadního diferenciálu.

Podívejte se, jak si defendery vedly při natáčení bondovky Není čas zemřít:

Důležité jsou i další praktické parametry: max. hmotnost taženého přívěsu 3,5 t, max. zatížení střechy 300 kg statické/168 kg dynamické, velký prostor pro posádku i náklad.

Speciální výbava:

- terénní pneumatiky Cooper AT na plechových discích

- naviják se syntetickým lanem zabudovaný do nárazníku

- zvýšené sání

- masivní tažná oka

- barva NATO green (celopolep kvalitní folií)

- výstražná zvuková a světelná zařízení

- střešní nosič

- výsuvný žebřík

- LED světelná rampa ARB

- vnější boční nosič vybavení

- ochranné omyvatelné potahy sedadel

- kolejnicový systém zavazadlového prostoru

Předváděcí prototyp má pod kapotou třílitrový dieselový šestiválec D200 s výkonem 200 koní a točivým momentem 500 Nm. Policisté dostanou výkonnější verzi D300.

Defender 110 se vyrábí ve slovenské Nitře, úpravy pro bezpečnostní složky pak probíhají kompletně u české společnosti Dajbych, případně jejích českých partnerů.

Související obsah

Landrovery jsou v bezpečnostních složkách dlouhodobě zavedené. V jejich vozovém parku je několik kusů nové generace Discovery, klasický starší Land Rover Defender je v operačním nasazení v počtu stovek kusů.

Související obsah

Firma Dajbych se zaměřuje na vojenské a policejní složky dlouhodobě. Kromě vítězného tendru pro policii se v poslední době účastnila i zrušeného výběrového řízení na nová auta pro vojenskou policii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události