D1

Údržba na D1 nestíhá. Středový pás už připomíná džungli

Na některých úsecích dálnice D1 je podle odborníků částečně ohrožena bezpečnost. Středová svodidla včetně bezpečnostních prvků jsou tam totiž celá zarostlá. Ředitelství silnic a dálnic problém přiznává a slibuje co nejrychlejší nápravu.

Jako v džungli. Tak to vypadá na některých úsecích dálnice D1. Středový pás je tak zarostlý, že v něm nejsou vidět svodidla, patníky, kilometrovníky, a dokonce ani výstražné dopravní značky a další bezpečnostní prvky.

Problémy jsou například na úseku D1čky mezi Velkým Beranovem a Měřínem. Podle odborníků je tak ohrožena bezpečnost řidičů. Hlavně v noci mohou ztratit při jízdě orientaci. Ředitelství silnic a dálnic chybu přiznává a po tom, co jej upozornila redakce TV Nova, prý začne situaci okamžitě řešit.

"Skutečně můžu potvrdit, že tento konkrétní úsek potřebuje údržbu. To znamená, že naši lidi tam dnes a zítra už budou pracovat," slíbil v pátek mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Související obsah

Se svodidly a jejich údržbou nemá Ředitelství silnic a dálnic na D1čce problémy poprvé. Řidiči si stěžují, že ne vždy se jeho pracovníkům daří po nehodách poničené zábrany okamžitě opravit. Přitom i v těchto případech je ohrožena bezpečnost řidičů. Poškozená svodidla totiž nesplňují veškerá bezpečnostní zádržná kritéria.

vbo, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události