Svícení

Kontroly v servisech zdarma: Kde a co vám prohlédnou? PŘEHLED

Kontroly v servisech zdarma: Kde a co vám prohlédnou? PŘEHLED
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Dny se krátí, ranní provoz často komplikují podzimní mlhy. Správné svícení je pro bezpečnost na silnicích naprosto zásadní. Jenže víte, jak správně nastavit světlomety? Nechte si je zkontrolovat a seřídit od profíků. Během příštího týdne je to ve vybraných servisech zadarmo!

Na rizika spojená s nesprávným osvětlením motorových vozidel upozorní řidiče příští týden už tradiční bezpečnostní akce Vidět a být viděn. Nejen nefunkční, ale i špatně seřízené světlomety můžou totiž způsobit v provozu problémy.

Jen pokud budete mít správně nastavená světla, můžete včas zaznamenat případné překážky na cestě, nebezpečí, nebo nestandardní dopravní situace. Správné osvětlení taky umožní řidičům vidět dobře na dopravní značky, cyklisty i chodce a včas a bezpečně reagovat.

Související obsah

Seřízení světel přitom není úplně jednoduchou záležitostí. Ať už jde o klasické halogenové nebo o xenonové světlomety či o nejmodernější LED světla. V domácích podmínkách si taky těžko změříte intenzitu osvětlení autožárovky, která v průběhu její životnosti klesá.

Související obsah

V rámci akce Vidět a být viděn nabízejí servisy kontrolu, seřízení a poradenství zdarma. Ve dnech od 5. do 11. listopadu je možné zajet na vybraná místa v Česku i na Slovensku, kde v dílně disponují regloskopem (profesionální přístroj na správné seřízení světlometů automobilu).

Podívejte se, kam v Česku zajet:


Aktualizovaný přehled servisů na mapě najdete ZDE (stačí vybrat servisy podle krajů).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události