Škoda Auto

Škoda mění vnitřek aut. Scala už vyjede s novou palubovkou

Škoda mění vnitřek aut. Scala už vyjede s novou palubovkou
Zdroj: Škoda Auto

Velký a výrazný displej infotainmentu je dominanntním prvkem nové palubní desky, kterou chce mladoboleslavská automobilka oživit svoje modely. Jako první s novým interiérem vyjede začátkem prosince nástupce Rapidu, nová Škoda Scala.

Stejně jako zvenku i uvnitř vychází Škoda Scala z designu úspěšné studie Vision RS. Vznikl pro ni nový koncept interiéru s upravenou palubovkou a modernějšími materiály. Podobný styl by měly postupně převzít i další škodovky.

Interiér nového modelu poodhaluje zveřejněná designová skica. Scala dostane infotainment s volně stojícím displejem umístěným v zorném poli řidiče vysoko na palubní desce.

Související obsah

Systémy infotainmentu, které vycházejí z nejnovější generace modulární stavebnice MIB, mají dotykovou obrazovku s úhlopříčkou až 9,2 palce. Na přání dodávaný “virtuální kokpit“ má úhlopříčku dokonce 10,25 palce, podle automobilky tak může mít kompaktní hatchback největší displej ve své třídě.

Linka kolem displeje cituje linie kapoty a pod displejem vytváří opěrku pro ruku při ovládání dotykové obrazovky. Měkčený povrch přístrojové desky s velkoplošnými dekory, podobně jako výplně dveří, mají novou, specifickou úpravu, která napodobuje krystalickou strukturu. Jde o prvek interiéru, který bude od nynějška pro škodovky typický.

Potahy sedadel Scaly budou kontrastně barevně obšité a interiér doladí ambientní osvětlení, u něhož lze volit mezi bílým a červeným světlem, případně několika teplými odstíny.

Scala se kromě nové palubky a nových dekorů chlubí i velmi slušnou prostorností. Má ve svém segmentu největší kufr, objem 467 litrů vzroste po sklopení zadních sedadel na 1 410 litrů. Dlouhý rozvor náprav (2 649 milimetrů ) umožnil i dost pohodlí pro posádku. Cestující na zadních sedadlech mají před koleny 73 milimetrů volného místa, což je stejně jako v oktávce.

Jako první model Škody bude Scala vždy online. Díky nové generaci mobilních služeb bude možné třeba zamykat a odemykat pomocí telefonu a aktualizovat software infotainmentu nebo navigační mapu „vzduchem“.

Světovou premiéru bude mít nový hatchback 6. prosince v izraelském Tel Avivu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události