Škoda Auto

Nová Scala poprvé ukázala interiér. V Praze ji počmárali sprejem

Nová Scala poprvé ukázala interiér. V Praze ji počmárali sprejem
Zdroj: Škoda Storyboard

V unikátní kamufláži se předvedla nová Škoda Scala. Automobilka ji ukázala před Lennonovou zdí v Praze ve stylu graffiti. O “výzdobu“ se postaral streetartista z Prahy, který si říká Chemis. Automobilka zároveň poprvé nechala v reálu nahlédnout do interiéru vozu, který budeme mít světovou premiéru 6. prosince v Izraeli.

Odvaha je hnací silou pokroku, odvaha dovádí lidi ke svobodě, odvaha jednoho je inspirací pro další. Tak komentuje Škoda video, které natočila před Lennonovou zdí v Praze. Nový model Scala se v něm ukazuje s unikátním maskováním.

Se Scalou chce značka udělat "odvážný krok kupředu, hodlá stanovit nové standardy v oblasti technologií, bezpečnosti a designu ve třídě kompaktních vozů."

Podívejte se na nový klip:

Místo si automobilka vybrala záměrně - pražská Lennonova zeď je dodnes místem, kde se může projevit kdokoli, kdo na to má odvahu. Odvahu symbilizovala už v bývalém Československu před pádem Železné opony, kdy lidé na zeď psali vzkazy a poselství.

Při tvorbě klipu se sešli dva lidé, kteří ve svých životech měli odvahu udělat krok do neznáma: streetartista Chemis vyzdobil Lennonovu zeď symbolem rukou, fotograf a influencer z New Yorku Dave Krugman se postaral o záběry.

Související obsah

"Šedé ruce se snaží zastavit ruku s perem a to pero sebrat, protože ruka je touha po svobodě a pero je prostředek. Stejně jako já mám prostředek spreje a myšlenku v hlavě. Myšlenku nepotlačíte tak snadno jako její projev," popisuje svoje graffiti Chemis.

"Odvahu a svobodu potřebuji ke své tvorbě. Bez nich bych se nemohl stát streetartistou. Odvaha tě posouvá dopředu," dodává v klipu.

Posun (vzhůru) má symbolizovat i jméno nové škodovky: Scala latinsky znamená žebřík.

Místo focení se líbilo i Krugmanovi. “Myslím, že místa, kam lidé chodili vyjadřovat svůj názor navzdory obrovskému riskování vlastní bezpečnosti, jsou posvátná,“ říká.

Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu Škoda zároveň pustila do světa první fotografie interiéru vozu, dosud ho ukázala jen na designové skice.

Související obsah

Stejně jako zvenku se i uvnitř snaží držet studie Vision RS. “Nová Škoda Scala je prvním sériovým vozem, v němž realizujeme náš nový koncept interiéru a spolu s novými barvami a materiály zavádíme i modernizovaný designový jazyk,“ říká vedoucí designu interiéru Norbert Weber.

Hlavní role hrají vysoko umístěný centrální displej v zorném poli řidiče a nově tvarovaná přístrojová deska. S úhlopříčkou až 9,2 palce bude mít Scala největší obrazovku v segmentu. Volně stojící displej je lemován linkou, která zároveň tvoří i ergonomickou oporu pro ruku.

Boční výdechy ventilace sahají až ke dveřím a posilují optickou šířku a velkorysý dojem prostornosti.

Přístrojová deska a výplně předních dveří mají kvalitní měkčený povrch s novou specifickou strukturou. “Ta napodobuje krystalické struktury a v budoucnu bude pro styl značky Škoda typická,“ vysvětluje automobilka.

Světovou premiéru si Scala odbyde 6. prosince v Tel Avivu v Izraeli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události