Horoskop

Vybržďovač, střelec či vzorňák. Jaký jste řidič podle HOROSKOPU?

Vybržďovač, střelec či vzorňák. Jaký jste řidič podle HOROSKOPU?
Zdroj: Profimedia

Kozorozi častěji vybržďují, berani překračují rychlostní limity, lvi a štíři poučují ostatní. Jak jsou na tom ostatní znamení? A proč by neměly ryby sedat do auta s býky? Podívejte se na řidičský horoskop.

Má vliv znamení, ve kterém se řidič narodil, na jeho chování za volantem? Výzkum, který si mezi českými a slovenskými řidiči nechala zpracovat pojišťovna AXA, se zaměřil právě na vliv horoskopu. Podívejte se na svoje řidičské návyky z poněkud jiného pohledu:

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Kozorozi se sami přiznávají, že častěji vybržďují vozidla za sebou. A stejný prohřešek jsou ochotni tolerovat ostatním. Více než další znamení kozorozi vlastní klasický tlačítkový telefon. Možná právě proto by se podle nich mělo používání telefonu za jízdy více postihovat.

Související obsah

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Svobodomyslní vodnáři se v průzkumu více než ostatní nevešli do navrhovaných typů přestupků. Nejtypičtější pro ně však je podle jejich slov najíždění těsně za vozidla před nimi a nedodržování bezpečné vzdálenosti. Možná za to může netrpělivost nebo roztěkanost, která je tomuto znamení vlastní.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Typická ryba vlastní tři vozidla, z nichž alespoň jedno není starší než dva roky. Za volantem ryby raději prudce brzdí, než by se pustily do nebezpečného předjížděcího manévru. Možná proto nedokážou pochopit, když si od nich ostatní na silnici nedrží dostatečný odstup. Nedodržení bezpečné vzdálenosti je podle nich přestupek, který by se měl přísněji trestat. A pozor, ryby jsou většinou dobří řidiči, způsobily nejméně nehod ze všech znamení.

Beran (21.3. – 20.4.)

Beran si jde vždy za svým cílem, a tak více než ostatní znamení překračuje povolenou rychlost. Přestože jsou pověstní svojí neústupností, na silnicích jsou docela tolerantní: Méně, než ostatní znamení si myslí, že by se neměly tolerovat žádné, ani sebemenší prohřešky proti pravidlům silničního provozu.

Býk (21.4. – 21.5.)

S býkem by do automobilu neměly sedat ryby. Podle výzkumu jsou tato dvě znamení nekompatibilní. Rybí averze k nebezpečnému předjíždění se příliš neslučuje s tím, že býci častěji než ostatní přiznávají, že se právě tohoto přestupku dopouštějí.

Související obsah

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Vzdušná povaha blíženců se projevila i v průzkumu. Mají nejmenší přehled o svých autech. Nepamatují, kdy si vůz koupili, nebo kdy byli na STK. Měli by si radši datum technické zkontrolovat, pokud je propadlá, může to způsobit velké komplikace při uplatňování pojistného plnění z povinného ručení nebo havarijního pojištění. Navíc by schytali tučnou pokutu, pokud by je zastavila policie.

Rak (22.6. – 22.7.)

Raci jsou ze zkoumaného vzorku nejaktivnější řidiči, jezdí vozem alespoň třikrát týdně. To je zajímavé, protože zároveň více než ostatní nevlastní soukromé vozidlo. Že by byli schopnější vyjednavači a měli častěji k dispozici nějaké služební?

Lev (23.7. – 22.8.)

Lev je vždy přesvědčen o své pravdě. A částečně to potvrdil i výzkum AXA. Vyplývá z něj, že tito řidiči méně, než ostatní tolerují jiným řidičům porušování pravidel. Lvi jsou nejčastěji ze všech přesvědčeni, že sami žádné přestupky nepáchají.

Panna (23.8. – 22.9.)

Spořádané panny mají rády vše zorganizované a podle pravidel. Mezi řidiči ničím výrazně nevybočují. Žádných přestupků se nedopouštějí častěji než ostatní. Spolehlivé panny jsou prostě taková sázka na jistotu. Ale pozor, nezkoušejte před nimi telefonovat nebo esemeskovat za volantem, to jim totiž dost vadí.


Váhy (23.9 – 23.10.)

Jsou rozvážné váhy takové i za volantem? Zdá se, že ano. Méně, než ostatní znamení musejí prudce brzdit, což by mohlo jejich pověsti dát za pravdu. Navíc je tento riskantní manévr nejvíce rozčiluje u ostatních řidičů. Naopak prudké zrychlení vám rády prominou. Samy však mají trochu problém udržet se ve svém pruhu při projíždění zatáček, rády si prostě zatáčku pořádně říznou. Na kluzkém povrchu by to však neměly přehánět.

Štír (24.10. – 22.11.)

Podle výzkumu AXA je 20 % štírů přesvědčeno, že se nedopouští žádných dopravních přestupků. A ostatním odmítají tolerovat i sebemenší porušení pravidel. Když povezete štíra, dávejte si pozor hlavně na to, abyste předjížděli bezpečně.

Střelec (23.11. – 21.12.)

Lidé narození ve znamení střelce častěji, než jiná znamení měli na svědomí dopravní nehodu. Jsou to prostě “střelci“. Možná právě proto si nejčastěji všímají agresivní jízdy ostatních. Nejméně jim vadí, když se jim někdo “lepína zadek“. Možná proto, že to často dělají sami ostatním řidičům.

Související obsah

Pojišťovna AXA, která si nechala průzkum zpracovat, nabízí řidičům cenné rady pro zlepšení návyků prostřednictvím mobilní aplikace AXA Drive. Ta aktivně sleduje a vyhodnocuje styl jízdy a doporučuje šoférům, jak mohou zlepšit svoje řidičské schopnosti. Dobří řidiči pak mohou dostat bonusy na pojistném.

"Prevence v této oblasti má smysl. Naše průzkumy ukazují, že lidé se na silnicích necítí bezpečně. Více než polovina českých řidičů už byla v životě účastníkem nějaké dopravní nehody. Zpětná vazba řidičům i určitá motivace k zodpovědnosti na silnicích mohou tento stav zlepšit," říká Ján Kusý, ředitel prodeje neživotních pojištění skupiny AXA pro Českou republiku a Slovensko.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události