Volkswagen

Robustní offroad na elektriku? Volkswagen má odvážný tajný plán

Robustní offroad na elektriku? Volkswagen má odvážný tajný plán
Zdroj: Autobild

Automobilka Volkswagen už pilně zbrojí na souboj o pozice na trhu s elektromobily. A v německých plánech se rýsuje i hodně smělý koncept – plnohodnotný offroad na elektriku. Nese neoficiální jméno T-Rug a měl by postavit Land Roveru Defender nebo Mercedesu třídy G.

Koncept Volkswagen T-Rug je stavěný jako SUV, které bude určené do skutečného terénu. Stát má na nové koncernové platformě MEB, což by znamenalo, že skutečně půjde o elektromobil. S teorií přišel německý magazín Autobild, který zveřejnilo i vizi, jak by měl elektrický offroad vypadat.

Související obsah

Zatím jde o spekulaci, ale Autobild ji podporuje zveřejněnými “zasvěcenými“ detaily: T-Rug by měl být dostupný ve dvou karosářských variantách - třídveřová verze má měřit kolem 4,5 metru a pětidveřová dokonce 4,85 metru. Vůz by tak o 125 mm přerostl i Mercedes-Benz třídy G. Takže to rozhodně nebude žádný prcek a elektromotor bude muset mít pořádnou sílu.

O tom, že VW staví skutečně odolné extrémní elektrické auto, údajně svědčí i koncept interiéru. Ten by měl být postavený z odolných materiálů tak, aby šel čistit vapkou.

Oficiálně automobilka žádné plány na čistě elektrické SUV se znakem VW nepotvrdila. Pokud by přesto koncept dostal zelenou, na trh by měl přijít v roce 2022.

Volkswagen T-Rug by mohl konkurovat legendárnímu offroadu Land Rover Defender, jehož nová verze se ukáže nejspíš ještě letos. S plně elektrickým pohonem ale vyjede nejdříve až za pět let.

Související obsah

Volkswagen chce s novou platformou MEB vyrukovat na trh už letos, kdy by měla vyjet sériová verze elektrického kompaktního hatchbacku ID. Na něj mají vzápětí navázat další elektrifikované modely. Zatím tak mají ve Wolfsburgu rozhodně jiné starosti než cizelovat plány na terénního T-Ruga.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volkswagen

Důležité Události