Škoda Auto

Škoda přifoukne Fabii. Poprvé ukázala nový malý crossover!

Škoda přifoukne Fabii. Poprvé ukázala nový malý crossover!
Zdroj: Škoda Auto

Škoda naznačila, jak bude vypadat nový crossover stojící na základech modelu Fabia. Malé SUV bude mít premiéru v březnu na autosalónu v Ženevě, zatím z Mladé Boleslavi poslali první ochutnávku.

Nový městský crossover od Škodovky se postaví vedle Kodiaqu a Karoqu. Bude ale menší, v podstatě Fabia zkřížená s SUV. Stát bude na platformě, která v rámci koncernu Volkswagen tvoří základ pro menší vozy. Vzdálenými koncernovými příbuznými budou VW T-Cross a Seat Arona.

Crossover zatím nemá jméno, spekuluje se o registrovaném názvu Kosmiq. Podle automobilky v sobě spojuje přednosti SUV s agilitou kompaktního vozu. Výhodou má být vysoká poloha sedadel, lepší výhled z vozu, pohodlné nastupování a vyšší světlá výška.

Městský crossover Škoda prezentuje jako ideálního průvodce pro všední den ve velkoměstě i mimo něj. Slibuje, že půjde o nejprostornější a nejpraktičtější auto mezi malými kříženci.

Související obsah

První fotka ani video toho kromě siluety moc neprozradí. Vytušit je možné vzhled přídě, viditelné jsou také nové LED-světlomety s oddělenými světly pro denní svícení a integrovanými blinkry.

Víc se toho nedozvíme, ani když oficiální fotku zesvětlíme...

Nový model samozřejmě dostane nové asistenční systémy a řadu typických Simply Clever detailů. Vychází z konceptu Vision X:

Související obsah

Na délku by tak měl mít kolem 415 centimetrů. Pod kapotu podle všeho dostane benzínové tříválce, ale možná se v nabídce objeví i šestnáctistovka turbodiesel.

Crossover, bude mít světovou premiéru v březnu na autosalonu v Ženevě, do té doby se ale určitě dočkám dalších náhledů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události