Škoda Auto

Scala už sjíždí z výrobních linek. Proč jsou v Boleslavi tak pyšní?

Scala už sjíždí z výrobních linek. Proč jsou v Boleslavi tak pyšní?
Zdroj: Škoda Auto

Automobilka Škoda hrdě vyhlásila, že z výrobních linek sjely první vozy nového modelu Scala. Sériová výroba se tak rozběhla na plné obrátky, první zákazníci se dočkají v květnu. Prvním autům to sluší s modrým i červeným lakem.

Škodovka zahájila sériovou výrobu nového kompaktního modelu Scala. A v Mladé Boleslavi to byla docela sláva. Na nástupce Rapidu jsou tam dost pyšní.

"Zahájení výroby je pro celou společnost, a zvláště pro naše pracovníky, naprosto výjimečný okamžik. Zcela nový model byl v Mladé Boleslavi navržen, vyvinut a ode dneška je zde také vyráběn," vysvětlil ve čtvrtek Michael Oeljeklaus, člen představenstva za oblast výroby a logistiky.

Scala jako první model značky využívá platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. “Jsme přesvědčeni, že se vozu Škoda Scala podaří nově nastavit měřítka kompaktních vozů značky Škoda,“ doplnil předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier.

Platforma umožňuje nasazení asistenčních systémů z vozů vyšších segmentů a posílit bezpečnost i pohodlí ve třídě kompaktů. Scala tak dostala vedle asistenta pro jízdu v jízdních pruzích například asistent změny jízdního pruhu, asistent pro vyjíždění z parkovacího místa či adaptivní tempomat.

Související obsah

V nabídce je jsou zatím čtyři motory s výkonem od 66 kW (90 k) po 110 kW (150 k). Všechny jsou přeplňované turbodmychadlem, s přímým vstřikem paliva a splňují emisní normu Euro 6d-TEMP. Kromě toho disponují systémem start-stop a rekuperací brzdné energie.

Související obsah

Vedle tří benzinových je k dispozici i jeden agregát TDI. Zemním plynem poháněná varianta bude následovat v průběhu letošního roku.

Škoda už dříve spustila on-line konfigurátor na webu, první vozy dorazí k českým zákazníkům v květnu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události