Škoda Auto

Takhle mají vypadat elektromobily Škoda. Výroba začne už příští rok!

Takhle mají vypadat elektromobily Škoda. Výroba začne už příští rok!
Zdroj: Škoda Auto

Škodovka rázně vstoupí na trh s elektromobily. Letos uvede Superb PHEV s plug-in-hybridním pohonem a elektrické Citigo s čistě bateriovým elektrickým pohonem. V roce 2020 budou následovat první sériové vozy na bázi nové platformy MEB. Jak budou vypadat? Automobilka to naznačila na designových skicách studie Vision iV.

Vision iV se v plné parádě ukáže za necelý měsíc na autosalónu v Ženevě, kam ji Škoda veze spolu s novými modely Scala a Kamiq.

Koncept ukazuje, že elektromobil postavený na základě nové modulární koncernové stavebnice pro elektromobily(MEB) bude čtyřdveřový crossover s karoserií kupé.

Související obsah

“Přední široká světelná lišta je zcela novým prvkem, který bude společný všem elektromobilům Škoda. Studie Vision iV díky ní dostala velice moderní tvář a působí silným a sebevědomým dojmem,“ popisuje jednu z designových novinek šéfdesignér značky Škoda Oliver Stefani.

Sportovně střižený vůz stojí na 22palcových kolech, která jsou aerodynamicky optimalizovaná. Moderní technologie reprezentují kamery nahrazující vnější zpětná zrcátka. Jejich držáky připomínají žraločí ploutve.

Celý předek tak trochu připomíná čumák žraloka.

Přední část vozu zaujme novou interpretací typicky široké mřížky chladiče s jemným vertikálním žebrováním a krystalickou strukturou. Nápadná je horizontální světelná lišta, která v horní části mřížky spojuje světlomety. Sportovní vzhled dotvářejí mohutné otvory pro přívod vzduchu v předním spojleru.

 

Zdroj: Škoda Auto

Příď a záď spojuje linie, která zvýrazňuje čisté plochy dveří bez klik.

Na zádi pak svítí krystalická LED světla, jejich zavedený tvar písmene C má novou podobu. Nápis Škoda na pátých dveřích je složen z červeně podsvícených písmen. Celek dotváří světelná lišta přes celou šíři mohutného difuzoru.

Zdroj: Škoda Auto

Sériový elektromobil, který z konceptu vzejde, bude samozřejmě vypadat trochu jinak. Vyrábět se začne už příští rok.

Související obsah

Mladoboleslavská automobilka chce do konce roku 2022 představit desítku elektrických modelů. Do vývoje alternativních pohonů a nových aut investuje zhruba dvě miliardy eur.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události