Zahraničí

Ženevský autosalon je přesycen novinkami, táhnou elektromobily

Ve švýcarské Ženevě začal tradiční a prestižní autosalon. Je doslova přesycen novinkami, které mají jedno společné: elektromobilitu. Skoro každá významná automobilka představila vůz nebo koncept využívající elektřinu.

Ženevský autosalon patří mezi nejprestižnější události v automobilovém průmyslu. A každá vystavující firma si je toho vědoma. Právě proto tu například Bugatti odhalilo La Voiture Noire, nejdražší nový vůz světa, poctu slavnému modelu 57 SC Atlantic. V přepočtu stojí skoro půl miliardy korun.

Související obsah

Letošního autosalonu využil například i Citroen jako místo oslav 100 let od svého založení. Na jejich stánku můžete vidět zásadní milníky jejich výroby i nejnovější modelové řady.

Je tu ale například i elektrokoncept na městské cestování. A s elektrovozy se roztrhl pytel. Představily je společnosti VW, Audi, Seat nebo Škoda, která poprvé ukázala svůj Vision iV.

Související obsah

Mladoboleslavská automobilka na svém stánku prezentovala také kompakt Škoda Scala a další přírůstek do rodiny SUV, model Kamiq, který se zařadil po bok Kodiaqa a Karoqa.

Velký zájem je o BMW, které přivezlo několik nových modelů, mezi nimi i omlazený vůz nejvyšší modelové řady 7 s hodně výraznými ledvinkami.

Související obsah

Ostře sledovaná byla premiéra španělského vozu Cupra Formentor. A velký ohlas vzbudily nové verze hatchbacků Peugeot 208 či Renault Clio.

Související obsah

K vidění tu jsou nejen osobní a sportovní vozy, ale i různé novinky mezi dodávkami nebo koncepty mikrobusů. Ženevský autosalon se otevírá pro veřejnost už ve čtvrtek. Jednodenní vstupné vyjde v přepočtu na zhruba 360 korun.
 

Michal Čoudek / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události