Tesla

Manželství z rozumu. Fiat sbalil Teslu, aby se vyhnul obřím pokutám

Manželství z rozumu. Fiat sbalil Teslu, aby se vyhnul obřím pokutám
Zdroj: Profimedia

Koncern FCA má pod sebou značky Fiat, Alfa Romeo, Chrysler a Jeep. Teď do své flotily v Evropě zařadí i elektromobily Tesla. Díky nim se chce vejít do přísných emisních norem a vyhnout se tak miliardovým pokutám od evropských úřadů.

Fiat Chrysler Automobiles zaplatí stovky milionů eur americké společnosti Tesla za to, že bude moci do své nabídky zařadit její elektromobily. Informuje o tom ekonomický deník Financial Times.

Jde o vzájemně výhodnou dohodu. Tesla dostane tučné věno, které jí pomůže při překonávání finančních potíží. A koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) si zase do flotily přidá značku, která mu pomůže s ekologickými auty.

Související obsah

Automobilky totiž musí už za dva roky splnit nový emisní limit 95 gramů oxidu uhličitého na ujetý kilometr. Přitom se počítá průměr z celé flotily osobních aut, to znamená ze všech modelů, které má výrobce v nabídce.

Bez elektromobilů by se FCA pod limit nevešla, v Evropě patří k těm nejméně připraveným. Analytici spočítali, že by v roce 2021 společnosti hrozila pokuta až dvě miliardy eur (víc než 51 miliard korun).

Související obsah

Navíc od roku 2025 budou emisní pravidla EU ještě přísnější. Všechny automobilky, jejichž průměrné emise limity překročí, budou muset platit tučný poplatek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události