Domácí

Policie se zaměří na řidiče kamionů! Chystá velké kontroly

Policie od čtvrtka až do konce svátků chystá velké kontroly řidičů kamionů. Především kvůli špatnému parkování na místech, kde stát nesmějí a během svátků ani jezdit nemohou. Už během noci na čtvrtek ale byla situace na mnoha místech kritická a řidiči, především v Praze a jejím okolí, stáli, kde se dalo.

Soupravy stojící v zákazu vjezdu nebo přes zebru na přechodu pro chodce - tak ve čtvrtek v noci vypadalo parkoviště u čerpací stanice na dálnici D5 v Rudné u Prahy. Řidiči tam pro parkování využili každý volný centimetr. Neodradila je ani žlutá čára zakazující parkování.

Policie se chce přesně na tohle v následujících čtyřech dnech zaměřit. Kamiony během svátků nesmějí na silnice a proto v mnoha případech parkují i tam, kde je to zakázané.

Na pražském okruhu stály kamiony v odstavném pruhu u sjezdu na Stodůlky, parkovaly dokonce i na dvouproudé silnici u vjezdu na okruh. Kromě špatného parkování se chce policie zaměřit i na znečišťování okolí zaparkovaných kamionů, jízdu řidičů pod vlivem alkoholu, zkontrolují i tachografy kvůli dodržování přestávek nebo přetěžování souprav.
 

Související obsah

Podle policie budou kontroly přísné a budou trvat až do Velikonočního pondělí. Některé města zároveň vydala upozornění, že se na špatně parkující kamiony zaměří i hlídky městské policie.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události