Crossover

Kia pokračuje v invazi. Na trh pošle hned dva nové crossovery

Kia pokračuje v invazi. Na trh pošle hned dva nové crossovery
Zdroj: Kia

Korejská Kia kuje železo, dokud je žhavé. Už brzy rozšíří svoji nabídku SUV o další kompaktní modely. XCeed má být městský crossover se sportovními tvary ve stylu kupé. A následovat ho bude Seltos zaměřený na mileniály.

Niro, Soul, Sorento, Sportage, Stonic. Automobilce Kia to populárním segmentu nestačí. Na konci června bude mít premiéru nový XCeed - crossover ve stylu kupé.

První fotka už je venku. Kříženec hatchbacku a SUV má nabídnout sportovnější styl než velká “esúvéčka”. Nejen díky dozadu ubíhající karoserií v duchu kupé, ale i díky lepší ovladatelnosti i nižší pozici sedadla řidiče. Proti hatchbackům má mít zase vyšší světlou výšku a víc prostoru.

Design navrhlo evropské centrum Kia v německém Frankfurtu nad Mohanem. “Nová Kia XCeed nabídne emotivnější a sportovnější design než vyšší rivalové, nicméně se srovnatelně prostorným interiérem a zavazadlovým prostorem jako nejprodávanější evropská SUV,” vzkazuje evropské zastoupení automobilky.

Kia XCeed se veřejnosti představí 26. června.

Související obsah

A premiéra čeká během tohoto měsíce i model Seltos vycházející z konceptu SP Signature. Kompaktní model by měl být větší než Soul, ale menší než Sportage.

Název ”Seltos” Kia vybrala v řecké mytologii podle jména ”Celtos”, které přísluší synovi Hérakla. “Písmeno ”S” v upraveném názvu tohoto vozidla má reprezentovat rychlost (Speed) a sportovní charakter vozu, jejž inspiroval smělý a troufalý charakter Celta,” popisuje Kia.

Seltos má oslovit hlavně generaci mileniálů, a to kombinací “rafinovaného sportovního designu s prostorností a schopnostmi tradičního SUV – zabaleného do kompaktní karoserie.”

Crossover bude mít prodlouženou kapotu, ostré prolisy, boční prosklení, které se postupně zužuje směrem k zádi vozidla, a sportovní zadní nárazník s kovovou napodobeninou tlumiče výfuku.

Související obsah

“Kabinu koncipovanou pro mladé vyznavače moderních technologií charakterizují široké rozmáchlé tvary a výrazné technické detaily,” doplňuje Kia. Výrazným prvkem má být hlavně infotainment s dotykovým displejem o velikosti 10,25 palce.

Kia Seltos označuje jako globální model, prodávat se začne na přelomu léta a podzimu, na evropských trzích se ale nejspíš neobjeví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události