Škoda Auto

Škoda prozradila cenu malého SUV Kamiq. Bude dražší než Scala

Škoda prozradila cenu malého SUV Kamiq. Bude dražší než Scala
Zdroj: Škoda Auto

Škodovka začala přijímat první objednávky na svoje nejmenší SUV, městský crossover Kamiq. Ceny začínají na částce 379.900 korun, což je o 10 tisíc víc než jeho sestra Škoda Scala. Automobilka to chce zákazníkům vynahradit bohatší výbavou.

Škoda vstupuje na trh malých městských SUV. Kamiq přijíždí s nejbohatší výbavou v historii, zní z Mladé Boleslavi. Auto už lze objednávat, první vozy se k zákazníkům dostanou v září.

Kamiq vychází ze stejné platformy jako hatchback Scala. Bude o něco dražší, ale vybavenější. Už v základu má například střešní nosiče, devět airbagů a proaktivní ochranu cestujících. Automobilka si takovou výbavu cení na 30 tisíc korun.

Základní verze, která má pod kapotou benzínový motor 1.0 TSI s výkonem 70 kW, bude stát 379.900 korun. S výkonnějším litrovým motorem (85 kW) vyjde na 404.900 korun.

Související obsah

Za turbodiesel 1.6 TDI (85 kW) si zákazníci připlatí 40 tisíc, stejně jako u Scaly. Stejný příplatek je v ceníku i za sedmistupňovou automatickou převodovku DSG.

Výbavy jsou na výběr dvě: Ambiente a Style.

V základním výbavovém stupni jsou LED světlomety, klimatizace, tempomat, infotainment s 6,5palcovým dotykovým displejem či přední loketní opěrka. Bezpečnostní výbava zahrnuje systém sledování prostoru před vozem (Front Assist) s funkcí nouzového brzdění a detekcí chodců, automatické přepínání denních a potkávacích světel (Easy Light Assist), asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu (Lane Assist), nebo systém nouzového volání (e-Call).

Vyšší výbavový stupeň Style má navíc například 16palcová kola z lehké slitiny, kožený multifunkční volant, elektricky sklopná zrcátka, Bi-LED přední světlomety a TOP LED zadní svítilny s animovanými ukazatelem směru jízdy, automatickou dvouzónovou klimatizaci, infotainment s osmipalcovým dotykovým displejem a funkcí SmartLink+ umožňující zrcadlení mobilního zařízení na centrálním displeji vozidla.

Související obsah

Podle Škodovky je skutečný cenový rozdíl výbav 132.400 korun, zákazník si ale za vyšší výbavu připlatí jen 58 tisíc korun.

Kamiq Style s motorem 1.0 TSI (85 kW) vychází na 462.900 korun, s výkonějším turbomotorem 1.5 TSI (110 kW) na 497.900 korun a s turbodieselem 1.6 TDI (85 kW) je k dispozici za 502.900 korun.

K tomu je v nabídce řada příplatkových paketů, které mají umožnit snadnou individualizaci vozu.

Kamiq je určený primárně pro Evropu a cílí na zákazníky mladšího věku. Tomu odpovídá i vybavení, například permanentní připojení k internetu, přičemž pro funkčnost služeb již není potřebný datový tarif. Nově je datové připojení hrazeno dodavatelem, nikoliv zákazníkem.

Související obsah

V Česku chce Škoda po náběhu výroby prodávat zhruba 10 tisíc vozů Kamiq. V Evropě by to pak mohlo být desetkrát tolik. Kamiq je vedle velkého Kodiaqu a středního Karoqu třetím SUV Škody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události