Vybržďovač

Řidiči se zdálo, že kamion brzdí provoz. Předjel ho a šlápl na brzdu

Další případ nebezpečného chování řidiče na silnici řeší jihočeská policie. Televize Nova získala záznam z palubní kamery v kamionu, před kterým zabrzdil řidič v osobním autě.

Plně naložený kamion stoupal do kopce za Volyní na Strakonicku. Jedno z aut z dlouhé kolony, která se za kamionem vytvořila, začalo předjíždět. Poté zpomalilo, až před kamionem úplně zabrzdilo.

"Pánovi se asi zdálo, že jedu pomalu, měl jsem plně naložený auto, za Volyní byly ještě semafory, takže se za mnou vytvořil štrůdl a za Volyní je tam prudké stoupání, takže jsem jel pomalu no, co to šlo," řekl TV Nova řidič kamionu Ondřej Soukal.

Řidič z osobního auta nevystoupil a hned jel dál. Záznam z autokamery, kde je dobře vidět registrační značka vozu, už má i policie.

"Jihočeští policisté dnes přijali videozáznam z kabiny nákladního vozidla, tímto videem se nadále budou zabývat strakoničtí dopravní policisté," řekla pro TV Nova mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Uhlířová.

Související obsah

Počet případů agresivních řidičů, kteří vybržďují jiné, nebo je jinak ohrožují při jízdě, podle policie vzrůstá. A padají za ně už i tresty. Třeba jako v případě řidiče z Chomutovska, který opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny na Most jiný vůz a nakonec se před ním otočil přes ruční brzdu. Od soudu odešel s tříletou podmínkou a tříletým zákazem usednout za volant.

vbo, Michaela Klárová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události