Volkswagen

Volkswagen čistí hřbitovy. Posílá do šrotu přes 100 tisíc funkčních aut!

Volkswagen čistí hřbitovy. Posílá do šrotu přes 100 tisíc funkčních aut!
Zdroj: Profimedia

Koncern Volkswagen se zbavuje stovek tisíc aut “zaparkovaných” na obřích odstavných plochách v USA. Jde o naftová auta, která odkoupil od podvedených zákazníků po emisní aféře Dieselgate. Velká část jich míří rovnou do šrotu!

Obrovské plochy v kalifornské poušti, u jaderné elektrárny jihozápadně od Seattlu, v přístavu Baltimore i v areálu bývalého detroitského fotbalového stadionu Silverdome. Po aféře Dieselgate je zaplnily vozy koncernu Volkswagen.

Automobilka po emisním skandálu musela v roce 2016 odkoupit od amerických majitelů téměř 400 tisíc vozů. Nevěděla, co s nimi, a tak je zaparkovala, kde se dalo. Pronajala si plochy na 37 místech napříč Spojenými státy.

Podle zjištění německého ekonomického magazínu Wirtschafts Woche auta z těchto pohřebišť v posledních měsících postupně mizí. Dokazuje to i srovnání satelitních snímků, mnohé plochy jsou prázdné, jinde nekonečně řady zaparkovaných aut značně prořídly.

Zdroj: Profimedia

Podle německého magazínu se 261 tisíc aut dostane zpět na trh. Softwarové úpravy umožnily Volkswagenu, aby je prodal jako ojetá. Spolupracuje například s aukčními domy, které je nabízejí prodejcům.

Související obsah

Přes 102 tisíc aut ale čeká neúprosný osud. Jsou naprosto funkční, jenomže jejich úprava není možná nebo se nevyplatí. Jde nejčastěji o “audiny” a VW Jetta, Golf či Passat s naftovými motory 2,0 TDI a 3,0 TDI. Americké úřady nepovolí jejich vývoz ani prodej na náhradní díly. A tak putují do šrotu. Pořád navíc zbývá přes 40 tisíc vozů, o kterých Volkswagen ještě nerozhodl. I ty možná skončí smutně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události