Kontrola

Dávejte pozor, kde v Praze parkujete! Strážníci rozjíždí odtahovací akci

Dávejte pozor, kde v Praze parkujete! Strážníci rozjíždí odtahovací akci
Zdroj: Městská policie Praha

Pražští strážníci varují řidiče, aby si dávali pozor, kde parkují svá auta. Od úterka totiž budou častěji kontrolovat parkování v zónách placeného stání, které už jsou v městských částech Praha 1 až 8.

Od úterý 15. října mohou Pražané častěji narazit na hlídky městské policie, které kontrolují parkování v tzv. modrých zónách. Ty se v současnosti nacházejí v městských částech Praha 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 a 8.

"Neustále narůstá počet řidičů, kteří nerespektují zóny placeného stání. Na to pak doplácejí především ti, kteří si za parkování v modrých zónách řádně zaplatili," vysvětlila pražská městská policie na facebooku s tím, že mají lidé příspěvek sdílet.

Související obsah

Za parkování v modré zóně bez povolení hrozí řidičům kromě pokuty také botička či odtah auta. Výše pokuty se pohybuje mezi 200 a 2000 korun. Cena za odtah jsou necelé 2000 korun, hlídané parkoviště je pak zpoplatněno 250 korunami na den.

Dodržování řádného parkování primárně kontrolují speciální auta s kamerami, které na základě smlouvy s Technickou správou komunikací provozuje firma Eltodo. Měsíčně Praha eviduje zhruba 7000 přestupků za špatné parkování, nejvíce v centru.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události