Škoda Auto

Žhavé zboží z Boleslavi. Obrázky vyzrazují možnou podobu Octavie RS

Žhavé zboží z Boleslavi. Obrázky vyzrazují možnou podobu Octavie RS
Zdroj: Kolesa.ru

Škoda Octavia RS je očekávaná novinka nejen v Česku. Ruský web Kolesa.ru odhadl její budoucí podobu. Obrázky by mohly být hodně blízko skutečnosti a Octavia RS by rozhodně nevypadala špatně. Co myslíte?

Čtvrtá generace Octavie brzy dostane “chalupářskou” verzi Scout a také “ostrou” variantu RS. To by mohlo být docela žhavé zboží nejen v Česku, kde oktávky tradičně lámou rekordy.

Jak bude RS vypadat? Grafici z webu Kolesa.ru to zkusili odhadnout. Jejich obrázky vycházejí ze standardní verze čtvrté generace, které přidávají sportovní výbavičku, i z některých špionážních snímků z testování.

Související obsah

Jejich Octavia RS dostala tmavý lak a 19palcové disky z lehkých slitin vypůjčené od předchozího modelu. Tmavé je i lemování přední masky a změnil se také přední nárazník, který by tak byl podobný RS v předchozí generaci. Disky prosvěcují červené brzdové třmeny.

Vzadu dominuje pro RS typický spoiler a dvě široké stříbrné koncovky výfuku, nad kterými svítí červený pruh. Tím byl "vyšperkovaný" už i Kodiaq RS. Sportovnější siluetu pak dokresluje snížená světlá výška.

O motorech Octavie RS se toho zatím moc neví. Na výběr by měl být benzín i turbodiesel s pohonem 4x4 a výkonem kolem 200 koní. Jisté je, že sportovní varianta vyjede vůbec poprvé i jako plug-in hybrid, tedy s kombinací benzínové 1.4 a elektromotoru s celkovým výkonem 245 koní (180 kW).

Související obsah

Čtvrtá generace Ocatvie je v prodeji od konce loňského roku, příležitost k představení verzí Scout a RS bude mít automobilka na březnovém autosalonu v Ženevě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události