Škoda Octavia RS

Tajný test dopadl zle. Drahý prototyp Octavie RS museli odtáhnout

Tajný test dopadl zle. Drahý prototyp Octavie RS museli odtáhnout
Zdroj: Motoring / Carscoops

Velkou nepříjemností skončila testovací jízda prototypu chystané hybridní Škody Octavie RS na alpských silničkách. Nejenže se automobilce nepovedlo kamuflovaný vůz utajit před zvědavými fotografy, Octavia RS se navíc přimotala do nehody a skončila pod plachtou na plošině odtahovky.

Nebyla to fatální srážka. Vypadá to ale na pořádně zbořený předek, vůz nebyl schopný další jízdy. Pro Škodovku je to samozřejmě nepříjemné, vždyť vývoj každého prototypu stojí spoustu času, úsilí a hlavně peněz.

Tento kousek automobilka testovala v Alpách, kde křižoval horské silničky i s přívěsem. Pak se ale připletl do srážky. Podle dostupných informací řidič Opelu Zafira nedával pozor při přejíždění z pruhu do pruhu a srazil se s Octavií maskovanou černobílou kamufláží.

Oba řidiči jsou v pořádku, o jejich autech se to říct nedá. Podle následků viditelných na Opelu to musela být slušná rána. Jak přesně po nehodě vypadala Octavia vidět není, technici ji velmi rychle přikryli plachtou. Snímky přihlížejících zvědavců je zachytily, jak sbírají odlomené plasty a nakládají vůz na odtahovku. Z toho, co vykukuje pod plachtou, Octavia nedopadla o moc lépe než Zafira.

Související obsah

Čtvrtá generace Octavie bude mít premiéru už v listopadu, ale testovaným vozem je podle všeho hybridní Octavie RS, která na trh dorazí až na konci příštího roku nebo na začátku roku 2021. Měl by ji pohánět benzínový motor doplněný elektromotorem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události