Bezpečnost

Šokující rentgen: Tohle se stane, když v autě uděláte osudovou chybu!

Šokující rentgen: Tohle se stane, když v autě uděláte osudovou chybu!
Zdroj: Ian Price / Police Wales

Co právě vidíte nahoře na rentgenovém snímku? Jsou to rozdrcené kyčle mladé ženy po dopravní nehodě. V době srážky měla spolujezdkyně nohy opřené o palubní desku…

Když jedete na místě spolujezdce, taky si občas dáte nohy na palubní desku nebo si je o ni na chvíli opřete? Může to být pohodlné, obzvlášť při dlouhých cestách, když potřebujete změnit polohu. Jenomže to může být také hodně nebezpečné.

Co se může stát? Ukazuje to rentgenový snímek, který zveřejnil dopravní policista z Walesu Ian Price. Jsou na něm vidět vážná zranění mladé ženy, která cestovala v autě s nohami opřenými o palubku. Bohužel v tu chvíli došlo ke srážce.

Související obsah

Žena nehodu přežila, ale podle policie jí zranění na vždy změní život, píše britský deník Daily Mail.

Jedna stehenní kost je úplně zlomená, druhou náraz vyrval z kloubu do oblasti pánve. Vystřelený airbag v takových případech rozhodně nepomáhá, naopak následky zranění jsou kvůli němu ještě horší.

Související obsah

Ian Price vyslal všem jednoznačné varování, že nohy na palubní desku nepatří. “Pokud to váš spolujezdec udělá, zastavte a ukažte mu tento snímek,“ podotkl policista.

A podle reakcí může drsné varování zafungovat. “Je mi 60 let a mnohokrát ve svém životě jsem si dal v autě nohy na palubku. Teď vím, že s tím přestanu a tenhle příspěvek nasdílím každému, koho znám,” píše jeden z komentujících. “Občas jsem to taky dělala. Ale už nikdy!” píše se v dalším komentáři.

Související obsah

Daily Mail připomíná nehodu, která v roce 2017 navždy tvrdě zasáhl do života mámě tří dětí u americké Chattanoogy. Zatímco ostatní cestující utrpěli jen lehká poranění, žena skončila na vozíku. Měla nohy na palubní desce a airbag ji je vystřelil do obličeje. Následky? Zlomený nos, vyvrácený kotník i na čtyřikrát přeražené stehenní kosti.

Související obsah

Hasiči pak varovali podobně drsně jako teď policista z Walesu: "Pokud jedete s nohama na palubní desce a stanete se účastníkem nehody, airbag vám může poslat kolena skrz oční důlky.”
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bezpečnost

Důležité Události