D1

Dálnici D1 o víkendu uzavřou: Kde čeká policie největší potíže

O víkendu bude stavební firma snášet dva nadjezdy najednou, a to na 83. kilometru a na 88. kilometru dálnice D1. V souvislosti s tím musejí řidiči počítat s omezující uzavírkou.

K úplné uzavírce dálnice D1 dojte během 29. února a 1. března v úseku Koberovice (EXI 81) – Humpolec (EXIT 90) ve směru jízdy na Brno a v úseku Humpolec (EXIT 90) – Hořice (EXIT 75) ve směru jízdy na Prahu.

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina proto připravili rozsáhlá bezpečnostní opatření, která by měla zajistit plynulou a bezpečnou dopravu na dálnici D1 i na objízdných trasách.

"Práce na snášení mostů si vyžádají kompletní uzavření dálnice D1 v daných úsecích, a to v době od 19.00 hodin dne 29. února do 9.00 hodin dne 1. března. K omezení provozu ale dojde již v pátek 28. února, kdy budou probíhat přípravy na samotné snesení nadjezdů a provoz bude veden pouze v jednom jízdním pruhu v každém směru jízdy," přiblížila Dana Čírtková, tisková mluvčí policie.

Související obsah

Objízdná trasa pro vozidla nad 12 tun povede obousměrně. Od Prahy vozidla sjedou na exitu 21 Mirošovice a pojedou po silnici I/3, silnici I/19 na exit 90 Humpolec. V opačném směru od Brna vozidla sjedou na exitu Humpolec a budou pokračovat po vyznačené objízdné trase.

Pro vozidla do 12 tun ve směru na Prahu povede objízdná trasa přes exit 90 Humpolec, kde vozidla sjedou z dálnice. Poté budou pokračovat po silnici I/34, silnici II/129 přes Humpolec, dále po silnici III/12935, silnici II/130, po silnici II/150 k exitu 66 Loket, kde najedou znovu na dálnici D1. Ve směru na Brno vozidla sjedou na exitu 81 Koberovice a pojedou po silnici II/130, odbočí na silnici III/12936 a následně po silnici III/12935 k exitu Humpolec, kde znovu najedou na dálnici D1.

Související obsah

"Jak na dálnici D1, tak na silnicích, po nichž objízdná trasa povede, jsme proto početně posílili naše hlídky. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov po dobu uzavírky zaujmou stanoviště na objízdných trasách, abychom byli schopni v případě potřeby nebo vzniku mimořádné události rychle reagovat a provoz usměrňovat," uvedla policejní mluvčí.

I když byla pro snášení mostu zvolena noc ze soboty na neděli, kdy je na dálnici D1 výrazně slabší provoz, nelze nikdy přesně stanovit, kolik vozidel v průběhu této dvanáctihodinové trvající uzavírky po dálnici pojede. Úkolem policistů bude především monitorovat provoz na objízdných trasách a v případě potřeby v místech, kde by vznikly nějaké problémy, provoz okamžitě usměrňovat.

"Chceme apelovat na všechny řidiče, kteří pojedou kvůli uzavřené dálnici po objízdných trasách, aby zbytečně neriskovali a chovali se ukázněně. Největší komplikaci, která by mohla nastat, by byla zbytečná dopravní nehoda na objízdné trase, protože pak by mohlo hrozit nebezpečí, že se i na ní se doprava zcela zastaví," doplňuje policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události