Koronavirus

Zastaví se výroba aut? Zaměstnanci Škodovky i Hyundai chtějí karanténu

Zastaví se výroba aut? Zaměstnanci Škodovky i Hyundai chtějí karanténu
Zdroj: Škoda Storyboard

Minulý týden se prokázala nákaza koronavirem u prvního zaměstnance mladoboleslavské Škodovky. Několik dalších pracovníků skončilo v karanténě, dezinfikovali se pracoviště i jídelna. Odbory ale žádají mnohem tvrdší opatření.

Odboráři automobilky Škoda Auto chtějí přerušit výrobu. Podle nich by měli všichni zaměstnanci na dva týdny do karantény.

“Odborová organizace Odbory KOVO Mladá Boleslav, Vrchlabí, Kvasiny u vědomí složité zdravotní situace v České republice, která může tvrdě zasáhnout společnost Škoda Auto a.s. v období skokového nárůstu počtu osob nakažených koronavirem či v karanténě, žádá společnost Škoda Auto a.s. o 14 denní volno pro zaměstnance (karanténa) formou překážky v práci na straně zaměstnavatele,” uvedli odboráři v prohlášení.

Související obsah

O přerušení výroby jednají s vedením automobilky. Karanténou chtějí odboráři zamezit šíření nákazy koronavirem ve fabrikách. Společnost by podle odborových předáků měla také vydezinfikovat všechny prostory.

Nákaza koronavirem zasáhla Škodovku už minulý týden - hloubková dezinfekce musela proběhnout v části Škoda Parts Center , které je největším skladem originálních dílů pro automobily v České republice a jedním ze tří evropských centrálních skladů koncernu Volkswagen.

Jeden ze zaměstnanců se totiž nakazil během dovolené v Rakousku. Od čtvrtka je v domácí karanténě, průběh onemocnění je zatím mírný. Pod dohledem je i jeho nejbližší kolega. V domácí karanténě skončili i další zaměstnanci, kteří s nakaženým přišli do styku.

Související obsah

Sklady Škoda Parts Center stojí v průmyslové zóně Řepov u Mladé Boleslavi mimo hlavní výrobní závod automobilky. Firma nechala dezinfikovat i další pracoviště a společné prostory, ve kterých se nakažený pracovník pohyboval, včetně jídelny a toalet.

O 14denní přerušení výroby a karanténu požádali za zaměstnance už i odboráři automobilky Hyundai v Nošovicích. Pracovníci jsou prý připraveni výpadek výroby odpracovat při pesčasech, až se situace uklidní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události