Škoda Auto

Škoda Scala bez střechy! V Mladé Boleslavi vzniká odvážný spider

Škoda Scala bez střechy! V Mladé Boleslavi vzniká odvážný spider
Zdroj: Škoda Storyboard

První skici ukazují odvážný koncept, který vzniká v Mladé Boleslavi. Jde o spider, tedy sportovní otevřený dvoumístný roadster odvozený z modelu škoda Scala. Stojí za ním žáci Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto.

S velkým nasazením a kreativitou pracuje už několik měsíců 20 žáků Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto už na sedmé studii žákovského vozu. Letos se rozhodli pro kompaktní spider, vycházející z modelu Škoda Scala. Dorost mladoboleslavské automobilky při tom podporují vývojáři a zkušení pracovníci automobilky z oblastí technického vývoje, designu a výroby.

Poprvé v historii bude základem žákovského vozu Scala, která byla poprvé představena na konci roku 2018 a od té doby zaujímá důležitou roli v produktové paletě českého výrobce automobilů. Podle představy budoucích konstruktérů a designérů verze spider ještě více umocní dynamiku vozu.

Související obsah

Zatím bezejmenný sedmý žákovský vůz, který sami žáci podle vlastního návrhu také postaví, bude veřejnosti představen začátkem června.

Budoucí podobu zatím naznačují první designové skici. Scala bez střechy na nich vypadá skvěle.

”Všichni máme velkou radost z toho, že můžeme být součástí tohoto projektu. Kde jinde dostanete už jako student možnost do automobilu zapracovat své vlastní nápady a vize, a vůz pak skutečně i sami vyrobit? Už samotné kreslení našich prvních skic nás neuvěřitelně bavilo,“ říká jeden z žáků Škoda Akademie Vojtěch Špitálský.

Související obsah

Důležitou zastávkou žáků na cestě k oficiální červnové prezentaci nového konceptu byla návštěva oddělení Škoda Design v Mladé Boleslavi. Šéfdesignerovi značky Oliveru Stefanimu a členům jeho týmu mohli nahlížet přes rameno při jejich každodenní práci a sami s pomocí odborníků vyhotovili první skici budoucího žákovského vozu.

”Kreslení je i přes širší využití počítačů a simulací stále ještě podstatnou součástí práce automobilového designéra. S každou čárkou se studie stává reálnější. Skica je prvním z mnoha kroků na dlouhé a napínavé cestě za novým vozem,“ vysvětluje Stefani.

Tradice studií žákovských vozů začala v roce 2014. Od té doby si žáci Středního odborného učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi mohou každý rok navrhnout, zrekonstruovat a následně i sami postavit mimořádný koncept vozu. Je to vrchol jejich studia a jedinečná příležitost, jak získat praktické zkušenosti již během vzdělávání.

“Od Olivera Stefaniho a od jeho týmu jsme se hodně naučili,” dodává Vojtěch Špitálský.

Související obsah

”Všichni účastníci od samého začátku projevovali velké nadšení a rozhodnost. Jejich skici jsou skutečně působivé, koncept se mi velice líbí,“ říká Jiří Hadaščok, koordinátor designu exteriéru značky Škoda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události