Tatra Trucks

Tatra vyrábí dál. Zaměstnanci montují náklaďáky v rouškách, šijí si je sami

Tatra vyrábí dál. Zaměstnanci montují náklaďáky v rouškách, šijí si je sami
Zdroj: Tatra Trucks

Byť firma přešla do nouzového režimu, výroba nákladních aut v Kopřivnici jede naplno. Omezení produkce zatím Tatra Trucks ani neplánuje.

V závodě Tatry v Kopřivnici je stále rušno - nejstarší český výrobce automobilů dál vyrábí. Zaměstnanci montují vozy v rouškách či šátcích. “Výroba v Tatře je kapacitně vytížena na maximum, jedeme na plno. O omezení výroby, zkracování pracovní doby či úpravě směn zatím neuvažujeme,” říká generální ředitel Tatra Trucks Pavel Lazar.

Někteří subdodavatelé sice oznámili možnost zpoždění dodacích lhůt, ale produkci by to zatím nemělo omezit. “Zatím nemáme žádné indikace, že by zákazníci omezovali či rušili projekty, ale je ještě příliš brzy na hodnocení dopadů,” dodává Lazar.

Roušek je málo, takže je personál firmy vyrábí svépomocně a podnik si také vyrábí dezinfekci z vlastních zdrojů.

Formou interních emailů jsou motivováni k výrobě roušek i zaměstnanci a dostali i návody, jak na to. ”Situaci řešíme svépomocí a díky nasazení zaměstnanců ji zvládáme. Ve shánění ochranných prostředků pomohla i naše partnerská společnost CSG, která roušky distribuuje do podniků skupiny,” popisuje personální ředitelka Natálie Linhartová.

Související obsah

Ve výrobních areálech i kancelářských budovách je posílen úklid a jsou dezinfikovány prostory. Firma také uzavřela kantýny a nechala v provozu jen hlavní jídelnu, ve které se zaměstnanci stravují na směny a v dostatečných vzdálenostech jeden od druhého. Zaměstnanci kuchyně a jídelny musí dodržovat přísná opatření včetně povinnosti nosit rukavice a roušky a pravidelně si měřit teplotu.

V areálu od 19. března zavedli plošné nošení roušek, krizový štáb rozhodl, že u pracovníků mimo výrobu se v maximální míře bude využívat home office. Firma také omezila sdružování – porad se může účastnit maximálně 6 osob, platí zákaz exkurzí či externích návštěv.

Omezení se dotkla i náboru zaměstnanců. ”S žadateli vedeme komunikaci přes aplikaci Skype nebo telefonicky," doplňuje Natálie Linhartová.

Zaměstnanci, kteří se v poslední době vrátili ze zahraničních služebních cest, mají povinnost kontaktovat své lékaře a dodržet karanténu, pokud by jim byla nařízena.

Související obsah

Přísná opatření platí také při vjezdu dodavatelů a odběratelů do areálu Tatry. Řidiči musejí nosit roušku a ochranné rukavice, a kromě nutných činností při nakládce a vykládání vozidel se musejí zdržovat v kabině vozidla a na minimum omezit kontakt se zaměstnanci.

“Díky tomu se nám daří udržovat situaci pod kontrolou. Jsme velice rádi, že situace s nemocí COVID-19 zatím nezpomaluje ani zájem o vozidla Tatra a jsou v jednání nové zakázky,” dodává český výrobce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události