Autobazary

Autobazary prodávají pod cenou. Jak koupit auto online a na co dát pozor?

Autobazary prodávají pod cenou. Jak koupit auto online a na co dát pozor?
Zdroj: Profimedia

Aktuální opatření proti šíření nákazy koronavirem mění trh s ojetými auty. Menší autobazary mají kvůli uzavření provozoven existenční problémy, větší hráči se rychle snaží přejít na online prodej. A snižují ceny, aby rozhýbali obchod. To vše může nahrávat zákazníkům.

Autobazary po nuceném uzavření provozoven bojují o přežití, některé z nich se snaží udržet trh v chodu a nabízejí výrazné slevy i doposud příliš nevyužívanou službu: vůz si můžete objednat online a přivezou vám ho až domů.

Prodejci ojetých aut, kteří se dokázali rychle přizpůsobit novým opatřením, tak dokáží uspokojit všechny potřeby svých klientů i v situaci, kdy lidé nemohou přijít přímo do provozovny autobazaru.

Související obsah

Firmám mohou poskytovat své služby i nadále v kancelářích při dodržení všech nařízených opatření. Veřejnost ale do autobazarů nesmí, takže se jim prodejci snaží v jejich potřebách vyjít vstříc online prodejem a také výkupem přímo na adrese klienta.

"Připravili jsme pro zákazníky novou a pohodlnou službu prodeje vozů přes internet," říká Pavel Foltýn z Auto ESA. "Je to velmi jednoduché, rychlé, pohodlné a ze zdravotního rizika naprosto bezpečné," ujišťuje.

I online prodej má však svá pravdila. Jak by měl probíhat, na co si dát pozor a na co máte právo?

Prvním důležitým úkolem je výběr solidního prodejce, abyste měli jistotu, že dodrží všechna pravidla online obchodu a dodržuje náročná hygienická pravidla.

Výběr auta na webu je pak jednoduchý. Preferujte vozy s prověřenou historií, kterou by vám prodejce měl doložit. U online prodeje pak více než kdy jindy dbejte na to, aby prodejce byl certifikovaný a nabízel online nejen prodej vozu, ale i veškeré další služby, jako je například vyřízení financování nebo pojištění vozu.

Související obsah

Když si vyberete vůz, kontaktujte prodejce a požadujte o voze maximum informací. Počítejte se tím, že prodejní rozhovor bude trvat déle, protože pracovník call centra s vámi bude připravovat podklady pro uzavření kupní, úvěrové nebo leasingové smlouvy, podle toho, jaké financování si zvolíte. Také budete požádáni o zaslání některých dokumentů e-mailem.

Pokud je připravena nabídka k financování a pojištění, pořád se k ničemu nezavazujete - jedná se stále o nezávaznou rezervaci. Prodejce by měl auto vydezinfikovat a vyškolený pracovník vám jej přistaví ke zkušební jízdě přímo před váš dům nebo jinam podle vašich požadavků. Ukázka vozu by měla proběhnout za dodržování všech nařízených opatření a hygienických pravidel.

Pokud se rozhodnete si vůz ponechat, prodejce by měl mít s sebou připravené veškeré smlouvy k podpisu. Součástí služeb u solidních firem je zajištění převodu na registru vozidel.

Ale pokud si chcete koupi ještě promyslet, nemůže vás nikdo nutit k okamžitému rozhodnutí.

Služba přistavení vozidla ke zkušební jízdě by měla být zdarma.

Solidní prodejci by měli také nabídnout záruky. Když se vám na voze po uzavření smlouvy nebude cokoliv líbit, dají vám rozumnou lhůtu na možnost výměny za jiný vůz.

Související obsah

“Stejně jako prodej u zákazníků doma nabízíme také službu výkupu vozidla na adrese zákazníka. Po telefonické dohodě s call centrem přijede pracovník výkupu a za dodržení všech hygienických opatření se zákazníkem obchod na místě pohodlně vyřídí včetně všech formalit spojených s odhlášením na registru,” dodává Pavel Foltýn z Auto ESA.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události