Crashtest

Crash test naložené dodávky: Co se stane s řidičem? Není to hezký pohled

Crash test naložené dodávky: Co se stane s řidičem? Není to hezký pohled
Zdroj: Dynamic Test Center / YouTube

Rychlost 50 km/h a 770 kilogramů nákladu. Experti poslali naloženou dodávku proti zdi, aby ukázali, jaké riziko hrozí posádce. Výsledek není vůbec hezký.

Nárazové zkoušky se běžně dělají bez nákladu. Švýcarský institut DTC, který se specializuje na výzkum v oblasti bezpečnosti, však zveřejnil video s testem naložené dodávky Mercedes Vito. Chtěl ukázat, co může způsobit špatně zajištěný nebo příliš těžký náklad pro vůz, jehož nákladový prostor jnení oddělený pevnou přepážkou od kabiny řidiče.

Experti naložili paletu s betonovými nádobami na zahradní rostliny o celkové váze 770 kilogramů. Za volant posadili figurínu, připoutali ji a dodávku poslali proti zdi rychlostí 50 km/h.

Související obsah

I když víte, že v autě nesedí živý řidič, není to hezký pohled:

Jakmile dodávka čelně narazí do bariéry, betonové bloky setrvačností vystřelí vpřed. Narazí zezadu do sedaček a drtí všechno před sebou. Sedačky i figurína řidiče na chvíli úplně mizí.

Související obsah

Celá přední část je totálně zdeformovaná, náklad vytrhl sedačky z podlahy, zničil přístrojovou desku, volant i přední sklo a část betonových nádob vyletěla ven. Co by se stalo s posádkou, není třeba zdůrazňovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události