Prodej aut

Rodinné auto do 250 tisíc? Díky pádu cen je teď výběr dost zajímavý

Rodinné auto do 250 tisíc? Díky pádu cen je teď výběr dost zajímavý
Zdroj: Profimedia

Současný pokles cen ojetin umožňuje pořídit si za stejnou cenu lepší vůz než před vyhlášením nouzového stavu. Jaké nejmladší rodinné vozy do 250 tisíc korun je možné nyní pořídit a kolik asi budou mít najeto kilometrů?

"Snížení cen v autobazarech je plošné a týká se všech značek a modelů. Pokud ale máte vlastní kritéria nákupu - například, aby měl vůz před vámi pouze jednoho majitele, nebo aby byl koupený v ČR - je vhodné se zaměřit na nejprodávanější modely, protože mezi nimi je největší výběr," doporučuje Filip Kučera z Auto ESA.

Ke značkám, u kterých je v autobazarech dlouhodobě největší výběr, patří Škoda, Volkswagen, Ford, Opel, Hyundai nebo Kia. U každé značky je více modelů, které se hodí jako rodinné. Když si kromě ceny do 250 tisíc korun stanovíme další kritéria, jako například co nejmladší (maximální stáří 5 let), co nejméně najeto (maximální nájezd 150 tisíc kilometrů), velký zavazadlový prostor, nízké servisní a provozní náklady, vyjdou nám nejlépe kombíky nižší střední třídy. Ale i vozy o třídu výš nebo naopak o třídu níž mohou být zajímavé. Jaké modely nejlépe splňují zadaná kritéria?

Škoda Octavia Combi

Na první místo patří český bestseller, který spadá do kategorie střední třídy. Má obrovský kufr 610 litrů. V rámci rozpočtu 200 až 250 tisíc korun jsou k dispozici vozy z let 2014 až 2017. Nájezd do 150 tisíc km má větší polovina vozů na trhu. Takové kilometry nepředstavují u správně servisovaných vozů problém. Větší zájem je o naftové motory. V paletě vozů s motory 1.6 TDI/77kW, 81 kW nebo 2.0 TDI/110kW je aktuálně velký výběr nejen barev, ale i prvků výbavy včetně kůže a převodovky DSG.

Související obsah

Škoda Fabia Combi

Druhý nejprodávanější vůz na českém trhu patří do třídy malých vozů. I tak ale vyhoví potřebám mnoha rodin. Ve verzi kombi je objem zavazadlového prostoru 530 litrů, což není v porovnání s 610 litry Octavie zas tak málo. Výhodou Fabií jsou nízké náklady na údržbu, například levné pneumatiky a nižší hodinové sazby v servisech. Největší výběr v dané cenové kategorii je u vozů s přeplňovaným benzínovým motorem 1.2 TSI/81 kW od roku 2015 od roku 2017. Nájezdy jsou často velice nízké a ani vozy, které mají najet kolem 50 tisíc km nejsou vzácností.

Golf Variant

Kombík německého bestselleru Volkswagen Golf velikostí kufru 605 litrů šlape Octavii Combi na paty. Jde o technicky velice podobné vozy. Ojeté Golfy na trhu bývají lépe vybavené než Octavie a mají paradoxně mírně nižší cenu. Přispívá k tomu dojem dražšího servisu a dílů německé značky. Dojem ale nemusí být pravidlem. Největší výběr je mezi vozy s naftovou motorizací 1.6 TDI/81 kW. S cenou okolo 220 tisíc korun dosáhnete nyní na vozy z roku 2015 nebo 2016 s nájezdem do 150 tisíc km.

Související obsah

Ford Focus Kombi

Focus je ceněn pro příkladné jízdní vlastnosti, na kterých má podílí sofistikovaná víceprvková zadní náprava. To platí i pro verzi kombi. Objem zavazadlového prostoru je 476 litrů. Oproti třem předchozím modelům je z jiné designové líhně, jeho tvary tak mohou pro někoho představovat vítanou alternativu. V interiéru zaujme dynamicky řešená palubní deska. Doporučujeme zaměřit se na vozy po faceliftu s motorem 1.5 TDCi/88 kW z let 2015 až 2017. Ceny se pohybují pod hranicí 250 tisíc korun.

Opel Astra Sports Tourer

Ojeté Astry mohou překvapit zajímavou výbavou. Mnohé modely mají ergonomické sedačky, které představují špičku ve třídě. Ve své době měly měly Astry vyhřívané volanty a světla matrix LED. Objem zavazadlového prostoru je 540 litrů. Ani s Astrou nebudete mít problém se zjištěním servisu a náhradních dílů v rozumných cenových relacích. V daném rozpočtu 200 až 250 tisíc korun se nabídka vozů z roku 2016 nebo 2017 pohybuje spíše u dolní hranice a převládají naftové motory 1.6 CDTi/81 kW s nájezdem do 100 tisíc km.

Hyundai i30 kombi

i30 vyráběný v Nošovicích není až tak typické firemní auto, a proto je na trhu ojetin více vozů s nižší výbavou, kterou volí spíše soukromí zákazníci. Zavazadlový prostor má objem 528 litrů. Soukromé vozy obvykle jezdí méně než firemní, takže pokud chcete rodinný vůz s malým nájezdem, hledejte u této značky. Dobrou volbu představuje benzínový atmosférický motor 1.6 GDi/99 kW. Za cenu kolem 200 tisíc korun jsou na trhu vozy z let 2015 až 2016 s nájezdy okolo 50 tisíc km.

Kia Ceed SW

Sesterský korejský model se vyrábí ve slovenské Žilině a má stejný objem zavazadlového prostoru 528 litrů jako i30. Ceed také volí ve velké míře soukromí zákazníci a nájezdy ojetin nejsou vesměs vysoké. V porovnání s i30 nabízí Ceed dynamičtější vzhled exteriéru i interiéru. Volba mezi těmito dvěma modely bude tedy otázkou vkusu. Technika je totiž stejná. Pokud dáváte přednost naftě, volte chválený motor 1.6 CRDi/100 kW. V dané cenové kategorii naleznete vozy z roku 2016 s nájezdy pod 100 tisíc km.

Související obsah

“Akční ceny a zvýhodněné financování skokově posunuly pod hranici 250 tisíc korun také nejprodávanější rodinné vozy vyšších tříd. Velký výběr je například v modelech Škoda Superb Combi nebo Volkswagen Passat s motory 2.0 TDI z roku 2014 a nájezdy pod 200 tisíc kilometrů,” doplňuje Filip Kučera z Auto ESA.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Prodej aut

Důležité Události