Agresivní řidič

Útok na cyklisty v Tatrách: Evelínu s manželem srazil mladík autem

"Nikdy jsem se na cestách nesetkala s takovou agresivitou!" komentuje svůj příspěvek na sociální síti Evelína Wiercioch. Právě ona a její manžel se stali terčem nesmyslného útoku 18letého mladíka za volantem. Tomu se nelíbilo, jak jedou po silnici na kolech. Tak je srazil…

Evelína si s manželem vyrazila na kola v podhůří Tater na polské straně v okolí Čorštýnského jezera. Z poklidné projížďky sportovně založeného polského páru se stalo neuvěřitelné drama. "Počasí a podmínky byly perfektní, užívali jsme si slunce, krásné výhledy a společně strávený čas," popisuje výlet, který podnikli předminulký víkend.

Pohodu jim překazil osmnáctiletý šílenec za volantem. "Mladý řidič ukončil náš skvělý den," podotýká Evelína. Video v úvodu článku ukazuje, jak drsný to byl útok.

Na téměř prázdné silnici se za dvojicí cyklistů vyřítila dvě auta. Vypadá to, že jejich řidiči na okresce závodili. Mladík ve stříbrném voze se snažil předjíždět, ale dvojice na kolech mu v tom překážela. "Jeli jsme za sebou…" tvrdí žena, která je zároveň dobrovolnou členkou horské služby a průvodkyní v Tatrách a také instruktorkou lyžování a sportovního lezení.

Související obsah

Agresivní šofér si ale i tak na cyklisty vylil svůj vztek. Nejdřív troubil, pak na ně něco křičel z okýnka. Když si to Evelínin manžel nenechal líbit, mladík přitvrdil. Rozhodl se, že manželský pár ztrestá. Prudce zatočil ke krajnici, muže srazil z kola do příkopu a ženu vybrzdil, ta do auta narazila zezadu.

"Náraz to byl tak silný, že jsem kolem promáčkla zadní část auta," popisuje Evelína. Naštěstí se jí podařilo alespoň natočit tak, že do auta narazila bokem.

Přesto skončila v nemocnici, stejně jako její manžel. "Mám vykloubené rameno. Řehoř je pobitý, jeho helma se rozbila. Psychicky jsme na tom ale ještě hůř. Jsme rádi, že jsme naživu," dodává sympatická Polka.

Související obsah

Po týdnu dodala pozitivní zprávu: Oba se ze svých zranění pomalu zotavují a Evelína začíná s rehabilitací. "Měli jsme štěstí, protože za námi jelo auto s úžasnými lidmi, kteří to celé natočili na kameru a pomohli nám," dodává.

Jak se pak ukázalo, agresorem byl osmnáctiletý mladík. Nejspíš si uvědomil, že to přehnal, protože po nehodě vystoupil a šel zkontrolovat, co se vlastně stalo. Na místo pak dorazily sanitky a policie.

Díky záznamu agresora policie jednoduše identifikovala a také dostala jasný důkaz, že útok byl úmyslný. "Záznam je pro obvinění řidiče zásadním důkazem. Pachatel může být potrestán odnětím svobody až na tři roky," cituje polský zpravodajský portál Onet policejní mluvčí. Policie ještě bude vyslýchat svědky i analyzovat záznam, trest ovlivní i závažnost zranění a délka rekonvalescence.

Související obsah

"Náš případ ukazuje, jak velká je agresivita řidičů vůči cyklistům. Je to smutné … Chtěli jsme incident zveřejnit, protože řidiči v takových případech nejsou dostatečně a přiměřeně potrestáni, což je často způsobeno nedostatkem důkazů. Buďte na silnicích opatrní!" dodala mladá žena.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události