Domácí

Po letech začne stavba dalšího úseku dálnice D55

Po letech problémů a odkladů to vypadá, že se konečně začne stavět další úsek dálnice D55. Ta má v budoucnu propojit Olomouc s Břeclaví. Ředitelství silnic a dálnic už vybralo zhotovitele úseku v okolí Babic na Zlínsku.

D55 se momentálně staví v okolí Otrokovic. Stavba, která začala na podzim 2018 bude hotova příští rok a řidiči se tak vyhnou problematickým a stále ucpaným Otrokovicím.

Poté, co Ředitelství silnic a dálnic získalo povolení na stavbu osmi a půl kilometrového úseku Babice - Staré Město, už vybralo i dvě firmy, které zakázku za necelé tři miliardy korun zhotoví. Stavět se začne letos na podzim, hotovo by mělo být v roce 2023.

Související obsah

Nový úsek D55 povede kolem hlavního železničního koridoru Břeclav - Přerov. Ten byl za druhé světové války často bombardován, proto přípravy natáhl i obzvlášť důkladný pyrotechnický průzkum.

Se stavbou této dálnice se bude pokračovat i v dalších letech. Příští rok by se mělo začít s prací na úseku Staré Město - Moravský Písek, tedy na hranicích Zlínského a Jihomoravského kraje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události