Dacia

Dacia ukázala nové Sandero a Logan. Ceny budou neodolatelné, slibuje

Dacia ukázala nové Sandero a Logan. Ceny budou neodolatelné, slibuje
Zdroj: Renault ČR

Dacia odhaluje inovovaný design nové generace úspěšných modelů Sandero, Sandero Stepway a Logan. "Za stále nepřekonatelnou cenu a při optimálních vnějších rozměrech nabízejí více modernosti, více výbavy a všestrannosti, přičemž se dále hlásí ke své podstatě – jednoduchosti a spolehlivosti," slibuje automobilka.

Dacia vyšle na trh hned trojici svých modelů v nové generaci. Sandero, Sandero Stepway i Logan mají zůstat hlavně dostupnými auty pro široké masy. "Nová generace ikon poctivě slibuje, že bude stále chytřejší, stále dostupnější a stále více Dacia," uvedla značka k prvním oficiálním snímkům.

Na podrobné představení si musíme počkat do 29. září, už teď jsou ale jasné některé mezigenerační změny.

Všechny tři modely stojí na nové platformě, kterou sdílí s Renaultem Clio. Dacia tak mohla inovovat, i když v nové generaci zachovala podobné tvary.

"Přední a zadní optické prvky vytvářejí nový světelný podpis Dacie ve tvaru Y. Díky tomuto osvětlení vyzařuje z této 3. generace silná osobitost. Horizontální linie vpředu i vzadu spojuje oba optické prvky a pokračuje v linii jejich osvětlení, čímž modely vizuálně rozšiřuje," popisuje automobilka první změnu.

Nový světelný podpis sdílejí všechny nové modely, stejně jako vystupující blatníky a prémiovější design některých prvků, například klik dveří.

Související obsah

Hatchback Sandero dostal výraznější křivky - celková silueta je plynulejší díky více skloněnému přednímu sklu, nižší střeše, vzad ustupující linii střechy a anténě vzadu. Navzdory nezměněné světlé výšce se nové Sandero zdá nižší, zejména díky širšímu rozchodu i zmíněným vystupujícím blatníkům.

Crossover Sandero Stepway má působit mohutněji a dobrodružněji. Má vyšší světlou výšku, mohutnější klenutější kapotu, více chromu a výraznější masku s odlišným žebrováním.
I rodinný sedan Logan má přepracovanou mírně prodlouženou siluetu s ustupující linií střechy, anténou vzadu a mírně zmenšenými bočními okny.

I rodinný sedan Logan má přepracovanou mírně prodlouženou siluetu s ustupující linií střechy, anténou vzadu a mírně zmenšenými bočními okny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dacia

Důležité Události