Na okruhu

Šok na trati. Řidič v SUV omylem vjel přímo mezi rozjetá závodní auta!

Šok na trati. Řidič v SUV omylem vjel přímo mezi rozjetá závodní auta!
Zdroj: Bruno Mantovani / Twitter

Legendární okruh na, kterém se jezdí i závody formule 1, má bezpečnostní trhliny. V poslední době závody v brazilském Interlagosu dvakrát narušili civilisté. Naposledy se před pár dny do závodů připletlo SUV Mercedes-Benz GLA a zmatený šofér zablokoval výjezd z boxů. Na konci října si to zase mezi ostrými závodními auty po trati šinula řidička ve svém Mini Cooperu.

Jezdci vyrážejí z boxů zpět na trať, motory vytočen o na maximum a najednou… Přímo před nimi se objeví civilní SUV. Zmateně se snaží najít cestu z trati, kde právě probíhá ostrý závod.

Řidič Mercedes-Benz GLA se snaží co nejméně překážet, ale ve stresu se mu to nedaří. Při zoufalém otáčení totálně ucpe výjezd z boxů. První jezdec se vzteká, rozhazuje rukama, pokouší se civilistu vykázat. To už se zezadu blíží další pilot, musí velmi prudce brzdit a pak také zírá na "špunt", který mu překáží v cestě.

Tato šílenost se minulý víkend odehrála na proslulém brazilském okruhu Interlagos na okraji Sao Paula. Vjet civilním autem by mělo být nemožné. Ale tady bezpečnostní opatření jaksi nezafungovala, podívejte se sami:

 

Řidič nakonec otáčí své SUV opět směrem do závodu a parkuje na malém kousku asfaltu mezi uličkou vedoucí z boxů a hlavní tratí.

Mercedes se na trať dostal omylem. Jak je něco takového možné? Při závodech formule 1 by se něco takového (snad) nestalo, ale na okruhu probíhají samozřejmě další všemožné závody. Při některých do určité části rozlehlého areálu můžou vybraná civilní auta. A pokud jejich řidiči zabloudí, mohou se bohužel moc snadno přimotat do ostrého závodu.

Související obsah

Stalo se to už na konci října. Na Interlagosu právě probíhal závod Mercedes-Benz Challenge. Mezi rozjetými sportovními vozy se najednou v nepřehledné zatáčce objevil malinký civilní Mini Cooper:

Maršál okamžitě závod zpomalil a na trať vyjel safety car. Civilní auto pak zastavilo na travnatém pásu vedle trati, řidička zapnula blinkry a čekala na pomoc. Mini Cooper naštěstí brzy a bezpečně z trati zase zmizel.

Za volantem byla 29letá novinářka, která trochu osvětlila, jak se něco takového může stát. Byla prý v jiné části areálu na závodu dragsterů. Dokonce se sama účastnila amatérského klání. Při cestě zpět se ale zamotala a pak špatně odbočila. To stačilo, aby se dostala do velmi nebezpečné situace a ohrozila jezdce na trati. "Nebylo tam žádné značení, žádné kužely, ani pořadatelé. Prostě jsem zatočila doleva a najednou už jsem byla na oficiální závodní trati," popsala svůj dramatický zážitek Renata Monti.

Související obsah

Ve dnech hlavních závodů střeží okolí dráhy a přístupové body traťoví maršálové, i tak by si ale měli v Interlagosu udělat trochu pořádek. Podobné incidenty by mohly skončit velmi vážnou nehodou. Automobilová federace v Sao Paulu ve svém prohlášení uvedla, že záležitost vyšetřuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události