Škoda Auto

Vývoj Fabie Combi zastaven? Šéf Škodovky překvapil novou strategií

Vývoj Fabie Combi zastaven? Šéf Škodovky překvapil novou strategií
Zdroj: Škoda Storyboard

Příští rok Škodovka představí novu generaci Fabie, dokonce už přislíbila i verzi kombi. Jenomže teď to zase s kombíkem vypadá trochu jinak. Šéf automobilky Thomas Schäfer totiž pro německý magazín Auto Motor und Sport popsal poněkud překvapivý plán.

"Pan Schäfer mi sdělil, že výroba modelu Fabia Combi byla schválena,“ uvedl před časem odborový předák mladoboleslavské Škody Auto Jaroslav Povšík s tím, že potvrzení je oficiální. Teď ale předseda představenstva Škody Auto Thomas Schäfer upřesnil, že kombi sice bude, ale až v roce 2023.

Nová generace Fabie tak příští rok dorazí jen jako hatchback, který bude podle slibů vedení automobilky "atraktivně naceněný." U delší verze však přijde obměna se zpožděním až po dalších dvou letech, do té doby se bude kombík vyrábět a prodávat v současné generaci.

"Aktuální model budeme vyrábět do konce roku 2022, v roce 2023 ho pak v naší nabídce nahradí nástupce," potvrdil Schäfer pro Auto Motor und Sport. 

Na dva roky tak nastane poněkud zvláštní situace: nová generace hatchbacku Fabia se bude vyrábět vedle starší generace kombi.

Související obsah

Podle zdrojů Aktuálně.cz má totiž vývoj nové Fabie Combi zpoždění. Byl sice zahájen, ale pak zase zastaven a vývojáři tak budou muset dohánět časovou ztrátu.

Související obsah

Schäfer také naznačil, že konec malého Citigo neznamená, že by se automobilka úplně vzdala plánů na minivozítka. Škoda podle něj výrobu auta velikosti Citigo obnoví. A nabídne ho i se spalovacím motorem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda Auto

Důležité Události