Škoda Auto

Zase začíná na K a končí na Q. Škoda má jméno pro nové levné SUV

Zase začíná na K a končí na Q. Škoda má jméno pro nové levné SUV
Zdroj: Škoda

Škodovka už brzy představí nové malé SUV, které doplní modely Kodiaq, Karoq a Kamiq. Bude tomu odpovídat i jeho název - Kushaq. V dávném indickém jazyce sanskrt to znamená něco jako král. A tenhle král se ani do češtiny překládat nebude, je určený zatím výhradně pro indický trh.

Bude kompaktní, bude levné a bude se jmenovat Kushaq. Škodovka finišuje přípravu nového malého SUV, jehož premiéra je naplánovaná na letošní březen.

Název pochází z několik tisíciletí starého indického jazyka sanskrt, který podle indické mytologie vytvořil bůh Brahma. Je to dodnes zachovaný tradiční jazyk náboženství, umění a vědy a je jedním z 22 úředních jazyků Indie. V této"řeči bohů", označuje "kushak" krále nebo vládce. "To se k sebevědomému a sílu vyzařujícímu novému modelu skvěle hodí," vzkazuje čeká automobilka.

Název si přizpůsobila, aby zapadal do už typického názvosloví používaného celosvětově pro SUV značky. Kushak tak dostal na konci Q, stejně jako Kodiaq, Karoq a Kamiq.

Související obsah

O finální podobě a výbavě toho zatím moc nevíme. Zveřejněná skica i po maximálním zesvětlení naznačuje jen siluetu:

Důraz je tu kladen na co nejnižší cenu, design bude vycházet ze studie Vision IN, která měla pod kapotou zážehový přeplňovaný 1,5litrový čtyřválec s výkonem 110 kW. Na délku měří 4,26 metru a je tak blízko modelu Kamiq:

"Nové SUV v sobě spojuje přednosti typické pro vozy značky Škoda Auto, jako je výrazný design, maximální komfort, bezpečnost a v neposlední řadě vynikající poměr ceny a užitné hodnoty," popisuje Škodovka. A přidává důležitý dovětek, že auto konstruovala "s důrazem na přání náročných indických zákazníků".

Související obsah

Kushaq je totiž první sériový model na bázi platformy MQB A0 IN vyvinutý speciálně pro atraktivní a dynamicky rostoucí trh druhé nejlidnatější země světa. "S novým modelem Kushaq zahajuje značka Škoda Auto na indickém subkontinentu novou éru. Česká automobilka je tam v rámci projektu India 2.0 zodpovědná za všechny aktivity koncernu Volkswagen," doplňuje mluvčí automobilky Štěpán Řehák.

V rámci projektu India 2.0 by měly pod značkami Škoda a VW dorazit do Indie celkem čtyři nové kompaktní vozy vycházející z modulární platformy MQB A0 IN, kterou vyvinula Škoda Auto speciálně pro potřeby indického trhu.


Kushaq by vybrán, aby indickou ofenzivu zahájil. Škodovka už má hotové i propagační video, které v Indii prezentuje nový název modelu. Jak Indové vyslovují "Kushaq"? Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události