Hyundai

Rodinné auto a nadupaný stroj v jednom? Hyundai ukazuje, že to jde!

Nové ostré SUV Kona rozšiřuje nadupanou rodinu N automobilky Hyundai. Přidá se tak k vychvalovaným hot hatchům i30 N a i20 N. Korejci chtějí ukázat, že i SUV může ve výkonné verzi přinášet radost z rychlé jízdy, přitom plnit funkci rodinného auta. Podívejte se, jak si to Kona N "štráduje" na nákupy a také, jak to umí rozbalit na okruhu. A poslechněte si ten zvuk!

Kombinace přeplňovaného dvoulitrového motoru a osmistupňové převodovky se dvěma spojkami v olejové lázni má přinést nekompromisní radost z jízdy, vysoké výkony a mimořádné reakce.

Hyundai představuje svoje první vysokovýkonné SUV Kona N, která bude dalším modelem v produktové řadě vysokovýkonných modelů označených písmenem N.

Zároveň si má nadupaná Kona udržet všechny přednosti výchozího modelu - tedy obratného, kompaktního a při tom celkem prostorného crossoveru do města a pro menší rodiny.

Tuhle kombinaci automobilka vtipně propaguje ve videu, kde pilot v závodní kombinéze a přilbě vyváží Konu N na nákupy i do přírody. A při tom se náramně baví - podívejte se sami v úvodním videu pod titulkem článku.

Související obsah

Základní Kona je po celém světě oblíbeným modelem a Hyundai na její popularitu spoléhá i u nadupané verze N. "Jsme nadšeni, že můžeme rozšířit recept na úspěch, jehož jsme dosáhli s modelem i30 N a nedávno představeným modelem i20 N, i na jedno z našich nejoblíbenějších SUV na současném trhu. Zařazení modelu Kona do rodiny N posune naši vysokovýkonnou značku na novou úroveň," říká viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe Andreas-Christoph Hofmann.

Hot hatch i30N se parádně osvědčil jako velmi zábavné auto, které se skvěle řídí. Vloni prošel omlazovací kůrou a zároveň se představil menší i20 N, který zatím také sbírá velmi pozitivní ohlasy. Tak uvidíme, jak si povede jejich velká sestra. Její zvuk i záběry z okruhu vypadají každopádně nadějně - dívejte a poslouchejte:

Nová Kona N bude k dispozici s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou N DCT se spojkami v olejové lázni. "V kombinaci s motorem 2.0 Turbo poskytne výkony a pohotové reakce pro mimořádné zážitky z jízdy," slibuje automobilka, i když další podrobnosti o výbavě pod kapotou zatím tutlá. "Podrobnější informace budou zveřejněny v nadcházejících týdnech," dodává.

Související obsah

Stejně jako ostatní modely N bude ostrá Kona vybavena funkcemi pro sportovní jízdu včetně funkce Launch Control pro dynamický rozjezd. Výfuková soustava tomu vytváří emocionální zvukový doprovod.

"Naše ostré SUV nabídne vysokou míru všestranné praktičnosti, ale také potěšení z jízdy jako jakékoli jiné vozidlo N. Nadšenci si budou užívat jízdu s tímto vozem kdekoli: od silnice až po závodní okruhy," říká Till Wartenberg, viceprezident a vedoucí managementu značky N a oddělení motoristického sportu ve společnosti Hyundai Motor Company.

Značka vysokovýkonných vozů Hyundai N vstoupila do segmentu sportovních aut s modelem i30 N vybaveným dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem na konci roku 2017. Chvíli po ní přišla na trh i nová karosářská varianta Fastback, následovaná ostrou verzí Fastback N.

Související obsah

Rodinu rozšiřuje menší hatchback i20 a po něm i Kona. Cílem divize N je "nabízet vozidla pro radost z jízdy, která uspokojí požadavky všech náročných zákazníků hledajících za volantem opravdové potěšení."

Crossover Kona je na trhu od roku 2017, vloni prošel omlazením a přidala se i elektrická Kona Electric.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události