Škoda Auto

Kushaq odhalen pod maskováním. Škodovka ukázala nové malé SUV

Kushaq odhalen pod maskováním. Škodovka ukázala nové malé SUV
Zdroj: Škoda Storyboard

Škoda Kushaq je první sériový vůz postavený na platformě vyvinuté společností Škoda Auto speciálně pro indický trh. Malé SUV je vytvořeno na míru požadavkům indických zákazníků. Automobilka poodhalila jeho podobu na prvních snímcích, i když zatím pod maskovací fólií.

Kompaktní SUV Kushaq bude mít premiéru v březnu, Škodovka už teď ukazuje, jak bude vypadat. Indické zákazníky má přesvědčit výrazným designem, prostorem, komfortem, vysokou úrovní bezpečnosti a dvěma úspornými benzínovými motory TSI.

Škodovka ho postavila na modulární platformě MQB-A0-IN, tedy na stejném základu jako Scala nebo Kamiq, který ale Škoda Auto speciálně upravila pro indický trh. Technický vývoj probíhal přímo v indické Púně a velkou roli při něm sehrál tým 250 indických inženýrů. Stejnou platformu budou na tamním trhu využívat i další modely koncernu Volkswagen.

Související obsah

Za indické aktivity celého VW v rámci projektu India 2.0 odpovídá právě česká značka. A Kushaq je prvním ze čtyř kompaktních vozů, kterými Škoda a Volkswagen v Indii zahajují novou ofenzívu. "Novým vozem Škoda Kushaq zahajuje automobilka Škoda na indickém subkontinentu novou éru. Jsem si jist, že tento model přesvědčí indické zákazníky,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Thomas Schäfer.

"Tento model byl vyvinut v Indii s ohledem na sofistikované a náročné požadavky zákazníků. Jsme hrdi na to, že v budoucnu budou představeny další vozy postavené na specifické indické platformě MQB-A0-IN. Kushaq byl vyvinut s využitím rozsáhlých znalostí indického trhu a byl upraven tak, aby nabízel vysokou hodnotu při zachování kvality typické pro značku Škoda," popsal Gurpratap Boparai, generální ředitel společnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited.

Související obsah

Malé SUV vychází z konceptu Vision IN. Rozvor bude mít stejný jako Škoda Kamiq (2 651 mm), což ho má v kombinaci s robustním vzhledem a velkými koly opticky zvětšit.

Zvýšená pozice sedadel typická pro vozy SUV zajišťuje dobrý výhled. Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a nastavení polohy volantu umožňují seřízení podle individuálních potřeb. Moderní infotainment systémy mají centrální dotykový displej. Příjemné klima ve voze zajišťuje v závislosti na výbavovém stupni standardně dodávaná manuální nebo automatická klimatizace. 
Kushaq s pohonem předních kol může být vybaven jedním ze zážehových motorů TSI se zdvihovým objemem 1,0 a 1,5 litru. V nabídce je šestistupňová manuální převodovka, šestistupňová automatická převodovka či sedmistupňová automatická převodovka DSG.

Kushaq bude po modelech Kodiaq a Karoq třetím SUV, které Škodovka v Indii nabízí. Kromě nich se snaží zákazníky v nejlidnatější zemi světa oslovit upraveným Rapidem i Octavií a Superbem.

Související obsah

Škoda Auto založila vlastní dceřinou společnost působící na indickém trhu už v roce 2001. V současné době provozuje společnost Škoda Auto Volkswagen India Private Limited závody v Aurangábádu a v Púně, Technologické centrum v Púně a Škoda Auto DigiLab India založenou na začátku roku 2020 s pobočkami v Gurugramu a Púně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda Auto

Důležité Události