Za volantem

Řidiče šokovalo stádo jelenů. Naskákali mu na jeho BMW! VIDEO

Střetu se zvěří se dá málokdy zabránit. Když už se stádo srn, jelenů nebo divokých prasat rozhodně přeběhnout přes cestu, řidič má málo šancí srážce zabránit. Šofér v úvodním videu to ale zvládl celkem s přehledem. I když mu splašení jeleni doslova naskákali na auto.

Jeleni a laně vbíhají z lesa do silnice. Je jich více než deset a jsou to pořádné kusy. Šokovaný řidič zkouší přerušovaně brzdit, neuhýbá, aby auto nedostalo smyk. Nárazu ale nemá šanci zabránit. První dva jeleni ještě stihnou tryskem přeběhnout, další už ale ne.

A tak předvádějí, jak vysoko jsou schopni vyskočit. Někteří letí přes předek, další plavmo překonává střechu, od které se odrazí. Jedno zvíře auto trochu trefí předkem a jiný obrovský jelen dokonce přistane rovnou na vozidle.

Následně sklouzává za střechy přes zadní okno na víko kufru a ještě si trkne o další auto vzadu. Pak zmateně odskáče z dohledu. Těžko říct, jestli jsou ve větším šoku jeleni nebo řidiči…

Vypadá to, že se žádnému zvířeti snad nic vážného nestalo. A stejně tak vyvázli bez úhony i řidiči. BMW to odneslo poničeným kufrem a pár škrábanci na laku.

Související obsah

Střet s kamionem, který místem projížděl pár vteřin před tím, by pro jeleny dopadlo o dost hůř.

Záběry natočila na konci února palubní kamera jednoho z aut v lese nedaleko polského města Pultusk.

Zvířatům nikdy neuhýbat

Řidič BMW každopádně docela s přehledem situaci zvládl, byť mu jeleni přichystali nečekané a nepříjemné překvapení. Experti radí v takových chvílích držet auto rovně, i za cenu toho, že zvíře srazíte. Řidič by neměl podlehnout pokušení strhnout volant, mohl by dostat smyk nebo skončit ve stromu či příkopu, což by mohlo způsobit větší škodu na autě a hlavně by takový náraz mohl mít tragické následky pro posádku auta.

Související obsah

Brzdit byste měli podle toho, v jaké stavu je vozovka. Žádné prudké dupnutí na brzdu, raději lehce, postupně. I to řidič BMW zvládl…

Když vidíte zvíře před sebou ve tmě, vypněte dálková světla. Oslněné je ještě víc zmatené a může zůstat strnule stát uprostřed silnice, i když by jinak stihlo ještě utéct.

Související obsah

V rizikových místech, která bývají označená značkou, byste vždy měli zvýšit opatrnost a snížit rychlost.

Co dělat v případě srážky se zvěří? Měli byste vždy volat policii? A jak může dopadnout střet s desetihlavým stádem prasat? Podívejte se v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události