Škoda Auto

Škodovka řeší krizi, přesto vyplatí zaměstnancům tučné odměny

Škodovka řeší krizi, přesto vyplatí zaměstnancům tučné odměny
Zdroj: Škoda Auto

Automobilce Škoda Auto drsně klesly zisk i tržby. Aktuálně bojuje s nedostatkem některých dílů a kvůli následkům pandemie jí výrazně klesá produkce aut. Navíc se mluví o tvrdých škrtech a vynuceném propuštění stovek lidí. Přes to všechno se ve Škodovce bude vyplácet bonus.

Zaměstnanci Škody Auto dostanou v květnu poměrně slušný příspěvek navíc. K platu za duben jim totiž vedení firmy vyplatí i bonus za loňský rok.

"Bylo úspěšně dokončeno vyjednávání ohledně variabilního bonusu pro tarifní zaměstnance za hospodářské výsledky roku 2020," oznámili v pondělí odboráři.

Vyplacení odměn vyjednali, přestože hospodářské výsledky vloni nebyly nijak valné. Automobilku zasáhla pandemie koronaviru, musela na skoro šest týdnů přerušit výrobu a klesly jí prodeje. Provozní zisk tak vloni klesl o výrazných 54,4 % na 765 milionů eur (v přepočtu zhruba 20 miliard korun), tržby klesly o 13,8 % na 17,1 miliardy eur (necelých 448 miliard korun).

Související obsah

"I přes všechny obtíže, které loňský rok přinesl, variabilní část podnikového bonusu dle dohodnutého výpočtu dosáhla hodnoty 33.661 Kč. Na základě jednání s námi došlo k zaokrouhlení na hodnotu 34.000 Kč a vyjednání vyplacení dodatečné jednorázové platby ve výši 6.000 Kč," vypočítávají výši bonusu škodovácké odbory. Vyplacená částka je přece jen nižší než v předešlých tučných letech. Proti loňsku přibližně o půlku.

Související obsah

Každý tarifní zaměstnanec tak v květnu dostane 40.000 korun hrubého k výplatě navíc, pokud má tedy podle dohodnutých pravidel na plné vyplacení nárok. Odměnu bude ale muset ještě zdanit.

Související obsah

Od dubna navíc ve Škodovce porostou i tarifní mzdy. "Zároveň připomínáme, že na základě poslední tarifní dohody, která byla uzavřena na dva roky, dochází s platností od 1. 4. 2021 k plošnému navýšení všech tarifů o 2.000 Kč," dodávají odboráři. A zaměstnanci mají samozřejmě radost. "Myslím, že vzhledem k tomu čím si firma procházela a prochází je to pěkný výsledek," komentoval výsledek vyjednávání jeden z nich.

Podívejte se, jak se vyrábí nejpopulárnější české auto:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události