Karavany

Připraveno na cesty: Maličký nákladní přívěs změnili v útulný pojízdný hotel

Připraveno na cesty: Maličký nákladní přívěs změnili v útulný pojízdný hotel
Zdroj: 7even50

Má všechno, co na cestách potřebujete. Postel, kuchyňku s dřezem, vařičem i lednicí. Funguje jako útulný obývák, jídelna i ložnice v jednom. Je to přitom jednonápravový nákladní skříňový přívěs, který se dá pořídit i pod 100.000 korun. Německá firmička 7even50 z něj vyrábí parádní karavan pro dva.

Co je malé, to je hezké? Tady to platí určitě. Základem pro tenhle pojízdný domeček je překližkový nákladní přívěs s hmotností kolem 750 kilogramů, který utáhne skoro každé osobní auto. Uvnitř je malý obytný prostor, který se podobá mobilnímu hotelovému pokoji s kuchyní.

Německá rodinná firma 7even50 pracuje se základním modelem nákladního přívěsu. Ten ale následně dostane lepší izolaci, okno i střešní ventilačku. Další okna už jsou volitelná a zákazníci si můžou vybrat také z celé škály materiálů a barev pro individuální přizpůsobení interiéru. Cílem bylo postavit co nejmenší, nejlevnější a přitom praktický a pohodlný obytný ideální pro cestování v době pandemie.

Využitý je každý centimetr. Ložnici, jídelnu i obývák tvoří rozkládací postel - v základním tvaru písmene L se na ní dá sedět jako na lavici nebo gaučíku, po složení je z ní dvoulůžko přes celou šířku.

Související obsah

Jídelní uspořádání doplňuje stoleček, který se dá sklopit tak, že splyne s boční stěnou. V malinkém kuchyňském prostoru je dřez, sporák a malá lednice. Dvojice malých 12litrových kanystrů pojme čerstvou i odpadní vodu. Úložný prostor je pod pohovkou a na polici v přední části přívěsu. Součástí výbavy je i přenosná toaleta. Jediná věc, která přívěsu One chybí ke kompletnímu hotelovému pokojíčku, je sprcha. No, co byste ještě chtěli na prostoru, který má rozměry 251 x 132 centimetrů a 152 cm na výšku…

Související obsah

Energii dodává 500wattová nabíjecí stanice, která zásobuje chladničku a napájí také LED světla a vnitřní zásuvky. Dobíjí se za jízdy, přes solární panel nebo po připojení k externímu zdroji.

To vše je v základní výbavě přívěsu One, kterou lze rozšířit například o malou televizi s DVD přehrávačem nebo látkové odkládací přihrádky. Cena vybaveného přívěsu necelých 330.000 korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události