Volkswagen

Nový VW Caddy překvapil: do Česka vrazil s hodně zajímavým ceníkem

Nový VW Caddy překvapil: do Česka vrazil s hodně zajímavým ceníkem
Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Volkswagen Caddy páté generace vstupuje na český trh. A nástup je to akční. Alespoň co se týká startovacích cen, Volkswagen oproti předpokladům hodně zlevňuje, většinou o víc než 100.000 korun.

Nový Volkswagen Caddy vystřelil na český trh s akčními cenami. A německý koncern hodně zlevňoval - cenovky jsou o hodně nižší, než se předpokládalo ještě před měsícem.

"Volkswagen Caddy je nejen u českých zákazníků velmi oblíbený. Proto mám velkou radost, že můžeme nabídnout pátou generaci za výborné akční ceny hned od zahájení prodeje," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

Nový Caddy však nechce bodovat jen cenou, oproti předchůdci má být ještě praktičtější, hospodárnější a "inteligentnější".

Minidodávka Caddy 5 je k dispozici opět i jako rodinné MPV s výbavou osobního auta, pěti nebo sedmi sedadly pro dlouhý i pro krátký rozvor, a to v nově nakonfigurovaných výbavových liniích "Caddy", "Life" a "Style".

Caddy dostal modernější úsporné motory TDI a TSI, podvozek s novou zadní nápravou, moderní asistenční systémy a digitalizovanou přístrojovou deskou s dotykovými plochami.

Související obsah

V základní výbavě Caddy jsou přední boční a hlavové airbagy, tempomat, elektricky nastavitelná vnější zpětná zrcátka, dálkově ovládané centrální zamykání, multifunkční kamera a volant, poloautomatická klimatizace, rádio s 6,5palcovým displejem a bluetooth, halogenové světlomety, 16palcová ocelová kola, Front Assist s monitoringem chodců a cyklistů či Lane Assist s varováním před opuštěním jízdního pruhu.

Ve výbavě Life už jsou například 16palcová kola z lehkých slitin, střešní nosníky, sklopné odkládací stolky, loketní opěrky, dva reproduktory navíc, rádio s větším displejem, sklopná zrcátka, výklopné prosklené dveře vzadu nebo nárazníky lakované v barvě karoserie.

Ve stupni Style výbavu doplňují i parkovací senzory, 17palcová kola, kožený volant či automatická klimatizace a LED světlomety.

Základní ceny (včetně DPH) za klasickou verzi s kratším rozvorem:

Cargo 2,0 TDI 55 kW, manual 482.790 Kč
Cargo 1,5 TSI 84 kW, manual 494.171 Kč
Caddy 2,0 TDI 55 kW, manual 519.000 Kč
Caddy 1,5 TSI 84 kW, manual 532.709 Kč
Life 2,0 TDI 75 kW, manual 639.000 Kč
Life 1,5 TSI 84 kW, manual 595.000 Kč
Style 2,0 TDI 90 kW, manual 749.000 Kč
Style 1,5 TSI 84 kW, manual 669.000 Kč
California 2,0 TDI 75 kW 671.272 Kč
California 1,5 TSI 84 kW 624.776 Kč

Připlatit si lze například za navigaci, adaptivní tempomat, servootvírání zadních bočních dveří a výklopných dveří od zavazadlového prostoru, sedm sedaček nebo panoramatickou střechu.

Diesel

Osobní verze Caddy s krátkým rozvorem, motorem 2.0 TDI o výkonu 55 kW vyjde v základu v rámci zaváděcích akčních cen na 519 000 korun. O něco lépe vybavený dieselový Caddy Life se silnějším dvoulitrem TDI 75 kW (nejslabší varianta není k dispozici) startuje na necelých 640.000 korun. To je o zhruba 100.000 méně než VW avizoval v prosinci.

V předchozí čtvrté generaci se dal dieselový dvoulitr 75 kW ve výbavě Trendline pořídit kolem 550.000 korun.

Dvoulitrové turbodiesely jsou na výběr ve třech výkonových variantách: 55 kW, 75 kW a 90 kW. Pro ty nejvýkonnější je pak k dispozici kromě manuálu i sedmistupňová automatická převodovka DSG.

Nejdražší výbavový stupeň Style je k dispozici pouze s nejvýkonnějším dieselovým motorem - v kombinaci s pohonem na všechna kola už přijde na víc než 835.000 korun.

Benzín

Zážehový motor je v nabídce pouze jeden: 1.5 TSI s výkonem 84 kW buď v kombinaci se šestistupňovým manuálem nebo sedmistupňovým automatem. V základní výbavě s ním Caddy stojí přes 530.000 korun, Life startuje na necelých 600.000 korun a Style je o dalších 70.000 korun dražší.

Dosavadní čtvrtá generace se dala pořídit se silnějším benzínovým motorem 1.4 TSI (96 kW) ve výbavě Trendline (podobná úroveň jako Life) za zhruba 530.000 korun.

Delší rozvor v maxi verzi

Volkswagen opět nabízí i prodloužené verze Maxi se sedmi místy v základu a rozvorem 2970 mm (klasická verze je o 215 milimetrů kratší). Nejslabší diesely pro ni nejsou k dispozici, ostatní stojí oproti klasické verzi zhruba o 50.000 až 60.000 korun víc.

Kempovací California

Další variantou je Caddy California s variabilním obytným, spacím a úložným prostorem a na přání i kompaktní výsuvnou kuchyňkou v zadní části vozu.

Nástupce dosavadního modelu Caddy Beach má novou koncepci, design a konstrukci. Na trh vstupuje verze s vnější délkou 4500 mm, verze s prodlouženým rozvorem a vnější délkou 4853 mm bude následovat později.

Související obsah

Součástí je nové výklopné lůžko s odpruženou konstrukcí, kvalitní matrací a rozměry 1980 x 1070 mm, přičemž po složení se jeho délka zkrátí na třetinu a lůžko lze uložit nad zavazadlovým prostorem.

Cargo a Kombi

Nový Caddy samozřejmě dorazil i jako klasický "plechový pracant" pro řemeslníky a živnostníky. V "rozvážkové" verzi Cargo lze dodávku pořídit od necelých 400.000 korun bez DPH s nejméně výkonným dieselem (55 kW) a za necelých 409.000 korun bez DPH v benzínové variantě. Nástupce úspěšného modelu je k dispozici v rozmanitých užitkových variantách, které lze přizpůsobit na míru.

Související obsah

Volkswagen Caddy 5 stojí jako první model značky Volkswagen Užitkové vozy na koncernové platformě MQB, stejně jako nový Golf. Caddy Cargo díky tomu nabízí větší nákladový prostor než předchůdce (objem 3,1 m3 v kratší a 3,7 m3 v prodloužené verzi Maxi). V Caddy Cargo Maxi s dlouhým rozvorem a širšími bočními posuvnými dveřmi jemísto pro dvě europalety, které lze nakládat nejen zadními křídlovými dveřmi, ale také zboku. Zadní křídlové dveře jsou poprvé plechové i v oblasti oken.

V nabídce je i kombinovaná varianta - něco mezi pracovní dodávkou a osobním MPV. Caddy Kombi má sice pět míst, ale proti osobním variantám okleštěnou spartánskou výbavu a jen jedny zadní boční dveře. S nejslabším dieselem by se měla cena pohybovat kolem půl milionu.

Volkswagen Caddy píše svůj úspěšný příběh od roku 1978. Montážní linky za tu dobu opustilo více než 3,1 milionu vozů Caddy čtyř generací. Významnou roli hraje Caddy také na českém trhu. Jen v roce 2019 tvořil 38 % celkového prodeje značky Volkswagen Užitkové vozy a s 2449 registracemi patřil mezi nejprodávanější modely ve své třídě.

Související obsah

Nový Caddy 5 představila značka Volkswagen Užitkové vozy ve statické světové premiéře v únoru 2020. V říjnu následovala mezinárodní dynamická prezentace a vstejném měsíci začali čeští prodejci přijímat objednávky v rámci předprodeje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události