Autoservis

Autoservisy se od pondělí vrací do běžného režimu. Co platí pro zákazníky?

Autoservisy se od pondělí vrací do běžného režimu. Co platí pro zákazníky?
Zdroj: Profimedia

Na opravu auta a placení už nebudete muset potupně čekat venku před servisem. Od pondělí se autoservisy vrací do běžného režimu a otevřou zákazníkům i vnitřní prostory, byť budou muset dodržovat hygienická opatření. Padá i zákaz cestovat do servisu mimo vlastní okres.

Po šesti týdnech od zrušení výjimky z vládních nařízení autoservisy opět otevřou svoje provozovny zákazníkům. Činnost sice nebyla zcela zastavena, zákazníci ale nesměli do uzavřených prostor a komunikace se servisními techniky a přebírání vozů probíhaly venku. Práci servisů navíc omezoval i zákaz volného pohybu mezi okresy. To vše od pondělí odpadá.

"V souvislosti se zmírněním protiepidemických opatření od pondělí 12. dubna mohou zákazníci navštívit jakýkoliv z našich autorizovaných servisů, bez ohledu na jeho umístění a také bez nutnosti se prokazovat dokladem o záměru návštěvy," říká Arnošt Barna, generální ředitel Kia Motors Czech. "Příjem vozidel bude probíhat opět ve vnitřních prostorách včetně prodeje náhradních dílů a příslušenství bez předchozí on-line objednávky," dodává.

"Přestože si naše autorizované servisy s přechodnými podmínkami velmi dobře poradily, možnost fungovat v plném režimu jim usnadní práci a zjednoduší kontakt s klienty. Samozřejmě i nadále pokračují v dodržování přísných hygienických standardů, na něž si už zvykly,“ říká Jiří Maláček, vedoucí tuzemského zastoupení automobilky Škoda.

Související obsah

Otevření servisních míst je spojené s dodržováním přísných hygienických opatření, jejichž cílem je minimalizovat zdravotní rizika pro zákazníky i zaměstnance. Samozřejmostí zůstává používání respirátorů a dodržování rozestupů.

"Provoz autorizovaných servisů podléhá řadě bezpečnostních opatření, která chrání zákazníky i zaměstnance. Vedle všudypřítomných roušek je nejviditelnější úprava klientských zón tak, aby bylo možné v maximální míře dodržovat rozestupy. Současně probíhá průběžné čištění kontaktních ploch i dílenského vybavení," popisuje mluvčí Škodovky Tomáš Kotera opatření, která v autorizované síti značky probíhají už od vypuknutí pandemie v březnu loňského roku.

Od pondělí budou znovu v provozu také odtahové služby a prodejny náhradních dílů. Zavřené však dál zůstávají showroomy a zakázány jsou i testovací jízdy. "Doufáme, že se rozvolnění bude co nejdříve týkat i showroomů, abychom mohli začít prodávat vozy soukromým zákazníkům. S ohledem na charakter provozu je prodej nových automobilů z pohledu šíření epidemie jednou z nejméně rizikových oblastí, neboť se v jednom čase na jednom místě málokdy sejde větší skupina zákazníků,“ dodává šéf tuzemského zastoupení Škodovky Maláček.

Showroomy a s nimi spojený maloobchodní prodej jsou uzavřeny od loňského 22. října. Otevření venkovních prodejen se dožadují i autobazary:

Související obsah

"Prodej vozů zůstává ve stejném režimu jako dosud, tedy showroomy jsou i nadále pro zákazníky uzavřené, komunikace s nimi probíhá výhradně telefonicky nebo přes různé online platformy. Objednané vozy distančním způsobem v předchozích dnech a týdnech si mohou zákazníci nyní osobně vyzvednout po předchozí domluvě s prodejcem," doplňuje mluvčí značky Kia Kateřina Vaňková Jouglíčková.

Ta zároveň zákazníkům doporučuje nechat si zkontrolovat svůj vůz po delší odstávce způsobené omezením mobility po zákazu volného cestování mezi okresy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události