Driftování

Dá se s obřím pick-upem driftovat? Tahle šílená jízda vám dá odpověď

Dá se s obřím pick-upem driftovat? Tahle šílená jízda vám dá odpověď
Zdroj: Ford Perforamnce

Ford F-150 Raptor je typický americký pick-up. Ale rozhodně to není žádné neobratné monstrum, naopak je to sportovně naladěný silák. Tohle video vás o tom přesvědčí, Raptora si v něm vzal do parády profesionální drifter a na německém okruhu Nürburgring, kterému se přezdívá Zelené peklo, mu dal zabrat.

Že s obřím pick-upem není zábava? Tak se podívejte. Automobilový závodník a profesionální drifter Vaughn Gittin z amerického Marylandu pořádně rozdráždil Ford Raptor. Nikoliv evropskou "baby verzi" Range Raptor s dieselovým čtyřválcem, ale amerického siláka s dvakrát přeplňovaným vidlicovým šestiválcem o více než dvojnásobném výkonu 456 koní. A ukázal, co současná sportovní verze nejprodávanějšího auta v USA umí.

Související obsah

Samouk Gittin v současné době závodí v driftovací sérii Formula Drift se svým Fordem Mustang RTR. A právě tohle auto měl původně na německém Nürburgringu předvést, jenomže mizerné počasí ho donutilo změnit stroj. Na dráhu nakonec vyrazil právě v obřím pick-upu. A jeho pneumatiky rozhodně nešetřil. Raptor je bestie s výborným podvozkem a Gittin ví, jak s ní házet:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události