Toyota

VIDEO: Novinářský hothatch měl drsnou nehodu. Jak dopadl pokus o opravu?

Toyota GR Yaris je malý ďáblík, pod kapotou 261 koní (192 kW), k tomu pohon všech kol a manuál. Jízda s ním rozhodne slibuje pořádnou porci zábavy. Jeden z novinářských vozů, který je v Česku určený pro testování, ale bohužel nedopadl dobře. Přimotal se do drsné havárie.

Ostrý hatchback zapůjčený jednomu z kolegů na testovací jízdu to schytal na křižovatce, když nedostal přednost v jízdě. Novinář, který ho řídil, v tom byl nevinně a naštěstí se mu nic nestalo. Ale auto nedopadlo moc dobře. Dostalo tvrdý zásah na předek a nedonesly to jen plechy.

V Toyotě se ale nechtěli reprezentativního prcka vzdát. A tak se pustili do náročné opravy. Světe div se, dali auto znovu dohromady.

Cesta, kterou musel tým certifikovaných mechaniků projít, aby vozu po nehodě navrátil původní tvary, je zdokumentována v úvodním videu. Proces všech oprav je zaznamenán krok za krokem.

Související obsah

Přísná výstupní kontrola dala Toyotě GR Yaris nakonec zelenou k dalším testovacím projížďkám.

Sportovní hatchback pochází z rallyových tratí šampionátu WRC, kde Toyota vybojovala titul mistra světa. Je poháněn zbrusu novým přeplňovaným tříválcem o obsahu 1,6 litru s výkonem 261 koní. Pyšní se též speciálním pohonem všech kol GR-FOUR, jehož přímým předobrazem byly závodní vozy. GR Yaris umí plynule rozdělit hnací sílu mezi obě nápravy podle aktuální potřeby nebo zvoleného režimu jízdy.

Související obsah

I díky použití uhlíkových vláken má GR o téměř 40 kilogramů lehčí karoserii než standardní Yaris a váží pouhých 1280 kg. Z nuly na stovku umí zrychlit za 5,2 sekundy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události