Toyota

Maly velký Yaris Cross má české ceny. Nabídne i pohon všech kol

Oblíbená Toyota Yaris má zajímavého sourozence. Přerostl ji na délku, ale i cenou. Z hatchbacku je malé SUV Yaris Cross.

Zatímco nová vydařená generace hatchbacku Yaris se dá pořídit za základní cenu 350.000 korun. Jeho sourozenec Cross startuje na 435.000 korunách, v hybridním provedení pak ještě o 90.000 výš. Dostanete za to malé, ale sympatické SUV s hybridním pohonem. Toyota zahájila jeho předprodej, první čeští zákazníci by se měli dočkat v říjnu.

Nový model Yaris Cross, se kterým Toyota nově vstupuje do segmentu B-SUV, je postaven na stejné podvozkové platformě GA-B jako nový Yaris. Hlavním rozdílem je vyšší poloha za volantem i větší světlá výška, vůz je oproti klasickému Yarisu taky celkově delší (o 24 cm), vyšší (o 9 cm) a trochu i širší (o 2 cm). Hlavně ale prostornější, ačkoliv rozvor mají obě auta stejný (256 cm).

Vůz nabízí automatické otevírání výklopné zádě pohybem nohy nebo praktické dvojité dno kufru, umožňující snadno měnit výšku podlahy. Prostorný kufr má základní objem 397 litrů, což je o 111 litrů víc než klasický Yaris. Navíc ho lze ještě zvětšit sklopením sedadel dělených a samostatně sklopných v poměru 40:20:40; takže malý vůz tak pojmei lyže, horské kolo či zavazadla na týdenní dovolenou.

Související obsah

Yaris Cross bude k dispozici ve čtyřech výbavových stupních - Active, Comfort, Executive a Adventure. Outdoorové provedení Adventure bude možné pořídit od 685.000 korun. Se zahájeném předprodeje bude možné objednat i limitovanou edici Premiere Edition. Od středního stupně výbavy s paketem Style Cross používá výhradně LED světla, vzadu navíc se sekvenční aktivací ukazatelů směru. Standardem jsou i nástavce prahů a lemování kolem podběhů kol v SUV stylu.

Drsnější verze Adventure se odlišuje například krytem pod předním nárazníkem a ochranným krytem na zádi vozu. Součástí výbavy jsou ve standardu stříbrné střešní ližiny, 18" litá kola nebo sportovně tvarovaná sedadla s koženými bočnicemi.

Pro všechny verze je k dispozici hybridní pohon s aurtomatem, vycházející ze čtvrté generace velmi povedeného systému s tříválcovým motorem 1,5 litru (116 koní) s Atkinsonovým cyklem. Yaris Cross navíc jako jediné kompaktní SUV s hybridním pohonem nabídne inteligentní systém pohonu všech kol (AWD-i), který v závislosti na jízdních podmínkách automaticky přepíná mezi pohonem samotných předních kol a pohonem 4x4.

Související obsah

Yaris Cross je vybaven novým multimediálním systémem Toyoty a asistenty- například parkovací asistent navede vůz na parkovací místo pomocí intuitivního ovládání na displeji multimediální soustavy, poloautonomní systém zajišťuje hladké zaparkování díky 360° panoramatické kameře, vůz bezpečně navede do cílového místa, aniž by se řidič dotknul volantu nebo plynového pedálu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události