Rolls-Royce

Ve jménu absolutního luxusu. Tohle je nejdražší nové auto světa, nahlédněte

Stojí 28 milionů dolarů, tedy v přepočtu skoro 600 milionů korun. Vznikly jen tři exempláře. A nejspíš jde vůbec o nejdražší auta všech dob. Představujeme vám exkluzivní Rolls-Royce Boat Tail, podívejte se, jak vypadá absolutní a až nehorázný luxus.

Britský Rolls-Royce ukázal svou novou pýchu - gigantický kabriolet Boat Tail. Vznikl na zakázku podle přání tří patronů celého projektu a zároveň budoucích majitelů luxusní káry. Jejich požadavek byl jednoznačný: Ukažte něco, co jsme ještě neviděli.

A tak vznikl dekadentní vůz inspirovaný tvarem jachty se zúženou zádí. Postavila ho nová divize Rolls-Royce Coachbuild, která se má specializovat na speciální vozy vyrobené právě na zakázku klientů.

Boat Tail měří skoro 5,8 metru a stojí na podvozku limuzíny Phantom, se kterou sdílí i motor. Zbytek je ale ruční práce. Jeho cena převyšuje půl miliardy korun a je tak téměř o 100 milionů vyšší než u dosavadního cenového rekordmana mezi novými auty, exkluzivního hypersportu Bugatti La Voiture Noire:

Související obsah

Boat Tail má pod kapotou dvanáctiválec 6,75 litru s výkonem přes 560 koní. Ale výkon není to hlavní. Tohle auto je napěchované luxusní výbavou. Tak například: V palubní desce má vložené hodinky švýcarské manufaktury Bovet, které se dají vyjmout a nosit na ruce. Už cena tohoto exkluzivního strojku je závratná.

Na zádi si pak Boat Tail vozí neuvěřitelnou piknikovou výbavu. Když stisknete tlačítko, zadní dřevěná paluba se otevře a objeví se dvě komory s luxusním jídelním servisem, speciální lednicí na šampaňské, stolečky i židličkami z uhlíkových vláken a dokonce slunečníkem. Vůz je také vybaven odnímatelnou střechou z karbonu, která z něj udělá dechberoucí kupé.

Související obsah

Samozřejmostí jsou nejlepší materiály, pozornost přitahuje ručně lakovaná azurově modrá kapota, která přechází do světlejšího odstínu. Poprvé v moderní éře Rolls-Royce použil lakovanou mřížku namísto nerezové oceli.

Tento konkrétní pozoruhodný vůz je první ze tří kusů, které vzniknou. Jeho novými majiteli jsou údajně extrémně bohatí manželé z USA, kteří prý pracující v hudebním průmyslu.

 Boat Tail byl inspirován modelem Sweptail, který Rolls-Royce představil v roce 2017. Exkluzivní limuzína se sportovně zkosenou zádí stála téměř 13 milionů dolarů (tehdy skoro 300 milionů korun) a vznikl jediný exemplář. Unikátnost a nejvyšší míra luxusu ale vzbudila velký zájem nejbohatších zákazníků, a tak se výrobce vrátil ke svým kořenům - vznikla divize, která dokáže nová auta do detailů stavět podle přání klientů. A Boat Tail podle všeho nebude jediným modelem, který Coachbuild vyrobí.

Související obsah

"Zakázková výroba karoserií se stane pevnou součástí našeho budoucího portfolia. Když se ohlédneme do historie,vždy byla nedílnou součástí celého příběhu značky a Rolls-Royce Coachbuild tak znamená návrat k samotným kořenům. Několika málo vybraným jedincům umožňuje vytvářet naprosto jedinečné a vskutku osobní zakázky budoucího historického významu,“ vzkázal šéf automobilky Torsten Müller-Ötvös.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události