Kia

Kia míří vysoko. Nová generace SUV Sportage bude ostřejší, vypadá skvěle

Kia míří vysoko. Nová generace SUV Sportage bude ostřejší, vypadá skvěle
Zdroj: Kia Motors

Automobilka Kia ukázala podobu páté generace SUV Sportage. A už z prvních snímků je vidět, že změny budou velké. Kia v segmentu SUV míří hodně vysoko.

Je to auto, které jihokorejské značce výrazně pomohlo probojovat se mezi elitu, Kia ho vyrábí už od roku 1993, aktuálně už ve čtvrté generaci. Tu však brzy nahradí generace pátá a Kia poprvé ukázala, jak bude vypadat.

Fotografie ukazují vnější i vnitřní design modelové verze pro globální trh. Poprvé v 28leté historii nejprodávanějšího SUV značky bude navíc k dispozici verze speciálně vytvořená pro evropský trh, která bude představena v září a dodána od začátku roku 2022.

Související obsah

Nová Sportage byla navržena ve spolupráci s designovými centry Kia v Koreji, Německu, USA a Číně. Zaoblené tvary a vypouklá světla třetí generace znovu nahradily ostřejší linky a moderní úzké světlomety doplňující výraznou futuristickou masku.

Design navazuje na nedávno představený elektrický crossover EV6 a vyšel z nové designové filozofie "Spojené protiklady", se kterou Kia přišla na jaře letošního roku. "Rozhodnutí Sportage kompletně přepracovat dalo našim talentovaným návrhářům volné ruce přijít s něčím novým; inspirovali se přitom nedávným restartem značky a uvedením EV6 s cílem inspirovat zákazníky prostřednictvím moderního a pokrokového designu SUV. V případě nové Sportage jsme nechtěli postoupit pouze o krůček, ale rovnou se posunout na novou úroveň v rámci daného segmentu SUV,“ komentoval viceprezident a šéf globálního návrhářského centra Kia Karim Habib.

Sportage poprvé v nové generaci nabídne černou střechu, barevně odlišenou od zbytku karoserie. To má pomoci akcentovat sportovní profil a současně poukázat z hlediska celkové stavby na dynamický C-sloupek.

Související obsah

I interiér dostal modernější vzhled s chromovanými a měkkými povrchy a spoustou hi-tech technologií. Výrazným prvkem je širokoformátový digitální kokpit se zakřiveným displejem a integrovanou dotykovou obrazovkou a taky ergonomicky tvarovaná středová konzole.

Související obsah

Další detaily Kia zatím tají a neprozradila ani jaké motory pro Sportage chystá. Dá se však čekat podobná plejáda ústrojí jako u blízkého příbuzného Hyundai Tucson, který může mít pod kapotou dvě výkonové verze benzínového motoru 1,6 T-GDI (150 a 180 koní), dvě verze dieselu 1,6 CRDi (115 a 136 koní), hybrid i plug-in hybrid.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události