Elektromobilita

Hyundai chystá velké škrty v nabídce svých modelů. Skončí se spalováním

Hyundai chystá velké škrty v nabídce svých modelů. Skončí se spalováním
Zdroj: Hyundai Motor Czech

Až poloviny modelů značek Hyundai a Kia by se mohly dotknout škrty, které jihokorejský výrobce chystá v nabídce aut se spalovacími motory. S odvoláním na dva nejmenované zdroje to uvedla agentura Reuters.

Jihokorejská Hyudai Motor Group sníží počet modelů se spalovacím motorem a přestane investovat do dalšího vývoje konvenčních motorů, aby uvolnila zdroje na investice do elektromobilů. Agentura Reuters dodává, že škrty by se mohly týkat až poloviny modelů s motorem na fosilní paliva. Strategii údajně schválilo nejvyšší vedení firmy už v březnu.

Automobilka na dotaz agentury reagovala obecným prohlášením, že zrychluje přijetí ekologických vozů poháněných vodíkem či elektřinou. Dodala, že se pokusí zlepšit efektivitu spalovacích motorů ve vozech na rozvíjejících se trzích.

Související obsah

Skupina chce postupně rozšiřovat nabídku elektromobilů na klíčových trzích v Evropě, USA i Číně. A do roku 2040 chce mít v nabídce pouze elektrifikovaná auta.

Související obsah

Do skupiny Hyundai Motor Group patří kromě Hyundai i značky Kia a Genesis. Dohromady by měly už od roku 2025 začít prodávat milion elektromobilů ročně.

Hyundai vyrábí auta i v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, Kia má fabriku u slovenské Žiliny.

Související obsah

Přechod k elektromobilitě v poslední době urychlují všichni velcí výrobci, hlavní kvůli stále přísnějším emisním cílům v Evropské unii i v Číně. Kvůli vysokým nákladům na vývoj elektromotorů a zvyšování dojezdu u elektrických aut už do vývoje spalovacích motorů přestala investovat celá řada automobilek.

Související obsah

Skupina PSA to oznámila vloni v listopadu, krátce před fúzí s Fiatem Chrysler a vytvořením společného gigantu Stellantis. Ukončení vývoje benzínových i dieselových jednotek oznámilo například i německé Audi.

Související obsah

Švédské Volvo, které patří čínské společnosti Geely vzkázalo, že od roku 2030 nehodlá vyrábět nic jiného než elektromobily. Stejné plány má v Evropě i Ford a jaguary mají být výhradně na elektřinu už od roku 2025.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události